Nezařazené

Schudnúť sa dá aj zdravo. Ako na to?

Chudnutie samo o sebe nie je nič extra príjemné, avšak pokiaľ zvolíte správnu diétu a cvičenie – ide to ako po masle. Existuje množstvo spôsobov, ako redukovať telesnú hmotnosť, a predovšetkým si ju udržať. Mnoho ľudí síce dosiahne vytúžený výsledok, ale potom sa zase vráti k nezdravej strave. Pýtate sa, ako schudnúť ľahko a zdravo bez zbytočného hladovania? Pripravili sme si pre vás hneď niekoľko rád a tipov, ako efektívne schudnúť.

Ide to aj bez diéty

Už ste vyskúšali celý rad diét, ale žiadna poriadne nepomohla? Nezúfajte! Ide to ľahko aj bez diéty. Stačí dodržiavať pravidelnú a zdravú stravu. Ideálne by ste mali jesť po 2 až 3 hodinách od posledného jedla. Mysleli ste si, že ak nebudete jesť, schudnete? Tento spôsob sa odporúčal v 20. storočí. Avšak dnes už nič také rozhodne neplatí.

Ak by ste sa však predsa len rozhodli niektorý z moderných diétnych programov vyskúšať, takmer určite vám sadne ketodiéta alebo diéta na báze pokrmov s vysokým obsahom bielkoviny. Na trhu je pomerne pestrá paleta produktov – viac sa dozviete napríklad z tejto Ketofit recenzia na Ecoblogu.

Autor Radek má s Ketofit skúsenosť a ochotne sa o všetko podelil v článku, ktorý by ste si mali prečítať od začiatku až do konca.

Ranné cvičenie

Vstaňte a urobte si rannú rozcvičku. Stačí, keď urobíte len pár klikov alebo sed-ľahov. Tým skvele nakopnete metabolizmus na celý deň.

Pozor na jojo efekt

Po náročnom zhadzovaní hmotnosti, ktoré môže trvať aj niekoľko mesiacov, si dajte pozor na tzv. jojo efekt. O čo ide? Pokiaľ dlhšiu dobu dodržujete zdravú stravu a podarí sa vám dostať na vytúženú hmotnosť, majte sa na pozore. Akonáhle dosiahnete požadovaný výsledok a prestanete dodržiavať zdravý životný štýl, hmotnosť začne pekne rýchlo stúpať. Mali by ste stále zostať pri zdravej výžive a obľúbené cukrovinky konzumovať len občas, aby váha zostala v rovnakom stave.

Pravidelný pohyb

Nemáme tým na mysli, aby ste športovali každý deň. Je však dôležité, aby si organizmus zvykol na pravidelný energetický výdaj. Športovú aktivitu prevádzkujte aspoň 3x týždenne po dobu 30 minút. Nielenže kvalitne podporíte celý proces chudnutia, ale aj pocítite väčšiu psychickú pohodu.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy