Super tipy

Trápi vás nefunkčná klimatizácia? Možno ste zanedbali tieto veci

Ani klimatizácia vám nebude slúžiť bez prestania, pokiaľ sa aspoň z času na čas nebudete o ňu starať. Žiadne zriadenie nie je bez údržbové a nemali by ste tomu veriť ani keď vás o tom skalopevne niekto presviedča.

Veľmi často sa totiž pri kúpe automobilu stáva, že vám vnucujú aj samotný predajcovia názor, že klimatizácia je zariadenie, ktoré od vás vyžaduje len jednu jedinú vec, stlačiť tlačidlo AC, na ktorého pokyn sa začne interiér vozidla chladiť alebo ohrievať.

Z času na čas je nutná údržba aj tu, pretože sa jedná o vzduchové zariadenie, ktoré v konečnom dôsledku pôsobí aj na vás, čo ste si už asi veľa krát všimli na svojom hrdle a nose. Previesť repas kompresora sa odporúča po určitom čase z niekoľkých dôvodov.

Dodržujete zásady správnej údržby klimatizácie

Snažte sa používať kompresor klimatizácie (tlačidlo AC) zapínaním, len keď potrebujete schladiť. No ani dlhodobá ne
innosť nie je ideálna, minimálne raz za 14 dní sa odporúča klímu zapnúť, ak nie ste vyťažený šofér.

Keďže kompresor pracuje so vzduchom, ktorý sa dostane až k vám, mali by ste si samozrejme dať pozor aj na stav kabínového filtra a meniť ho každý rok, prípadne podľa podmienok na cestách a intenzity využívania auta. Bez filtra to naozaj neriskujte, pretože potom sú vzniknuté nečistoty dôvodom rastu plesní.
Použiť môžete aj dezinfekciu vo forme špeciálneho spreja, čo je vlastne náhradné riešenie, ale nie trvalé.

Niekedy je nutný aj veľký servis

Nezabudnite ani na stav oleja a chladiacej látky, najlepšie ho je samozrejme dobré stanoviť u skúseného odborníka. Pretože neopatrnosť a nesprávne množstvo oleja môže naopak uškodiť. Veľmi často sa odporúča vyčistiť priestor medzi chladičom klimatizácie a motorom, oblasť čelných prevodoviek, kde môže urobiť svoje aj kvapkajúci olej z nich, čo sa potom rieši ochranným krytom.

Keď sa budete o klimatizáciu dobre a pravidelne starať, vydrží vám bez problémov aj niekoľko rokov.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy