Cestovanie

Je možné poistenie aj proti prípadnej hrozbe teroristického útoku?

Aj keď to môže byť adrenalín a poriadna dávka emócií, v súčasných podmienkach by sme vám cestovanie bez cestovnej kancelárie a vhodného poistenia neodporúčali. Samozrejme, že ani tie vám nemôžu vždy všetko zabezpečiť, no na základe skúseností, ktoré v priebehu dlhoročnej praxe a pôsobenia na tomto trhu získali je to asi najlepšie riešenie.

Podľa čoho si vyberať poistenie

Každý má svoj spôsob a overené metódy. Nikomu nemôžeme vnucovať názor iného človeka a takáto pluralita je vždy lepšia, než jednostranný názor. Presne tak si môžete vybrať aj svoju obľúbenú poisťovňu a v nej konkrétne poistenie na dovolenku.

Existuje poistenie proti útokom a hrozbe teroru?

Vieme, že vo svete sa stále nájdu rizikové oblasti, do ktorých sa neodporúča cestovať. Varovania sú samozrejme pravidelne aktualizované aj na stránkach ministerstva zahraničných vecí a podľa toho sa niekedy riadia aj samotné poisťovne. Vyberať si cestovné poistenie na dovolenku a konkrétnu poisťovňu však môžete aj podľa toho, či vám poskytne náhradu škody v prípade vzniku tejto udalosti.

Poskytovanie týchto služieb a „krytie“ hrozby teroristického útoku nájdete najmä v tých väčších poisťovniach. Znamená to, že tie kryjú aj rizikové oblasti, ktoré sú uvedené v zozname varovania ministerstva zahraničných vecí.

Na čo si dať pozor?

Pri poistení je dôležité správne zadefinovanie konkrétnej poistnej udalosti, čo je v tomto prípade dosť náročné. Preto si to každá poisťovňa v zmluvných podmienkach definuje svojím spôsobom. Najčastejšie to môže byť charakterizované ako čin s použitím násilia alebo sily, ktorá je znakom jednej skupiny ľudí a organizácie, ktorá takto koná na základe osobného presvedčenia, viery, politického a náboženského presvedčenia.

Cestovanie si chce asi každý jeden z nás naplno užiť a vychutnať naozaj naplno. Byť pritom v strachu a pod hrozbou niečoho negatívneho to pre všetky povahy nie je jednoduché, preto si radšej dobre zvážte výber destinácie a nechajte sa vhodne poistiť.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy