Cestovanie

Top 4 pláže v Grécku: Tam jednoducho musíte!

Uhranulo vás Grécko, ale neviete si rady s výberom konkrétnej lokality? Ak túžite po nezabudnuteľnej dovolenky plnej kúpanie v priezračnom mori, opaľovanie na krásnych plážach, šnorchlovanie a potápanie medzi vraky lodí, dajte na naše tipy!

1. Pláž Navagio na ostrove Zakynthos

Fotografiu žiarivé biele pláže s impozantným zrezivělým vrakom ste možno niekde videli. Aby nie, veď ide o najfotografovanejší grécku pláž. Na miesto sa dostanete iba loďou – najjednoduchšou cestou je výlet z niektorého z väčších prístavov na ostrove. Vstup do vody je strmší, dno hlbšie a voda studenšie. Napriek tomu patrí návšteva pláže Navagio k jedinečným zážitkom.

2. Pláž Porto Katsiki na ostrove Lefkada

Porto Katsiki je dlhá kamienková pláž obklopená vápencovou skalou. Ponúka príjemné slnenie a ešte príjemnejšie kúpanie v tyrkysovo sfarbené vode. Ďalšou možnosťou je návšteva majáka Akratas, ku ktorému vedie cca 4 km dlhá cesta po vysokých útesoch. Ak romantickú trasu zdoláte, budete sa môcť pokochať úžasným pohľadom na celé juhozápadné pobrežie ostrova Lefkada.

3. Pláž Elafonisi na ostrove Kréta

Pláž Elafonisi sa nachádza na ostrove Kréta a údajne je najkrajšie v celom Grécku. Nie nadarmo sa prezýva Tichomorím Stredozemného mora. Na zmysly turistov pôsobí pestrá zmes modrých odtieňov a celkový dojem umocňuje plytké more. Z Elafonisi sa dá prebrodiť na rovnomenný ostrov, ktorý si vyslúžil prezývku Ostrov pirátov.

4.Pláž Tsambika na ostrove Rodos

Jednou z najatraktívnejších pláží v Grécku je bezpochyby Tsambika na ostrove Rhodos. Rozkladá sa pri letovisku Kolymbia a vďaka postupnejší zostupu do vody ponúka ideálne podmienky pre menšie deti. Napriek veľkému záujmu turistov možno na kilometer dlhej pláži nájsť miesta s dostatkom súkromná. Blízko pláže sa nachádza niekoľko tavaren a samozrejme nechýba ani požičovne športového vybavenia a vodné atrakcie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy