Lifestyle

Mali by ste zmeniť prácu? Vieme, ako to spoznáte!

Bez práce nie sú koláče – hovorí jedno známe príslovie. Len málokto je natoľko finančne zabezpečený, aby si mohol dovoliť leňošiť doma a nechodiť do zamestnania. Ak ste našli takú prácu, ktorá je zároveň vaším koníčkom, potom sa považujte za šťastlivcov. Boli by ste prekvapení, koľko ľudí je vo svojom zamestnaní nespokojných. Možno aj u vás je čas na zmenu – ale ako to spoznať?

Je čas zmeniť prácu?

Ste na rovnakom pracovnom mieste už niekoľko rokov a neposúvajú sa ani dopredu, ani dozadu. Počas pracovnej doby vás niekoľkokrát napadne myšlienka: čo keby som tu vôbec nebol/a ?! Skúste sa nad tým zamyslieť. Nie je práve teraz tá správna doba na zmenu, ktorá by mohla priniesť nielen svieži vánok do vášho kariérneho života, ale aj vytúženú ovocie v podobe lepšieho platu?

Ráno vstávate s odporom

Budíte sa každé ráno sa zvieravými pocity na hrudi, máte žalúdok ako na vode a ste nervózny? Pokúša sa o vás mdloby pri obyčajnej predstave ďalšieho dňa stráveného v súčasnom zamestnaní? Potom ste práve odhalili prvý varovný signál, ktorý naznačuje, že je niečo zle. Práca síce môžete chápať ako povinnosť, ale určite by ste do nej nemali dochádzať so stiahnutým žalúdkom a srdcom snažiacim sa vyskočiť z hrudného koša.

Nerozumiete si s kolegami

Nerozumiete si so svojimi kolegami? Majú na vás slaboduchej poznámky a rôzne si vás doberajú? Ak zastávate takú pozíciu, kde ste každý sám za seba, potom to nie je taký problém – jednoducho môžete kolegami ignorovať. Horšie je to v prípade, keď ste súčasťou tímu a ste tak povinní pracovať spoločne. Tam môžu problémy a nešváry medzi sebou spôsobiť rad nepríjemných situácií a komplikácií. Každopádne je to ďalší dôvod, prečo sa zamyslieť nad zmenou práce.

Šéf vás šikanuje

U komunikácia s ľuďmi v práci ešte chvíľu zostaneme a zmienime si ďalší dôvod, pre ktorý stojí za to podať u vedenia výpoveď. Zasadol si na vás šéf? Alebo vás dokonca šikanuje? Ponižuje vás pred ostatnými alebo vám dáva príliš úloh, zatiaľ čo ostatné zvýhodňuje? Načo sa trápiť na takom mieste! Tu vás žiadna žiarivá budúcnosť naozaj nečaká, rýchlo preč!

Nemáte toľko peňazí, koľko si zaslúžite

Najčastejším dôvodom, pre ktorý je rozumné odísť inam, je plat. Kvôli peniazom predsa všetci do práce chodíme! Ak máte pocit, že za svoju prácu nedostávate také finančné ohodnotenie, ktoré by ste si zaslúžili, potom máte dve možnosti: buď sa ozvať a dať vedenie jasne najavo, že máte nárok na pridanie, alebo dať výpoveď.

Zasekli ste sa na jednom mieste

Problémom mnohých ľudí je skutočnosť, že už dlhšiu dobu vykonávajú jednu a tú istú prácu alebo sú na rovnakom poste a to už niekoľko rokov. Skrátka sa neposúvajú dopredu a čo viac – na povýšenie to nich v najbližšej dobe ani nevyzerá. Ak je toto aj váš prípad, zamyslite sa nad tým, či vám táto práca za to stojí. Nebude oveľa lepšie začať niekde pekne od začiatku s vidinou toho, že sa môžete postupne vypracovať? Zvážte to.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy