Lifestyle

Kozmetiku áno, ale nie tú, ktorá je testovaná na zvieratách

Ste žena a kupujete si kozmetiku? Podľa čoho sa rozhodujete? Podľa ceny, kvality či estetického vzhľadu? Teraz sa na chvíľku zamyslite … Vy môžete ušetriť 10 Sk za riasenku, kúpiť nejakú sladkosť domov pre vašu dcéru a budete mať z toho radosť. A čo keď to pohladenie na srdci môže nadobudnúť vyššie hodnoty? Neviete ako?

Existuje kozmetika netestovaná na zvieratách, kozmetika prírodná, ktorá zachráni mnoho životov. Najviac testovanými zvieratami sú myši, škrečky, králiky a morčatá. Nie je jeden z nich Váš domáci miláčik?

Zvieratám sú do očí aplikované chemické látky a oni sa nemôžu brániť. Králiky nemajú žmurkajúcej efekt a neprodukujú také množstvo sĺz, ktoré by jed vylúčilo. Nie sú im poskytované lieky utišujúce bolesť, nemajú kam utiecť. Test kožnej dráždivosti spôsobuje vredy, začervenanie, zápaly a praskanie kože. A to len preto, aby sme si nafarbili vlasy či zakryli tvár make-upom.

Počuli ste niekedy termín Test LD50? Jedná sa o jeden z najkrutejších testov vôbec, ktorý je praktizovaný tiež na psoch a mačkách. Látky sú zvieratám podávané tak dlho, kým sa nenájde množstvo, ktoré usmrtí polovicu zvierat rovnakého druhu.

Tým, že si kúpite svoj make-up od značiek prírodnej kozmetiky, zachránite tým život niekoľkých tvorom. Keď porastie počet ľudí kupujúcich netestovanej prípravky, nebude potrebné vymýšľať nové produkty len preto, aby regál prekypoval dvadsiatich rôznymi rúžmi. Musíte začať najskôr pri sebe. Vaše rozhodnutie môže znížiť (alebo úplne zastaviť) utrpenie zvierat.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy