Lifestyle

Obyčajná žehlička nám už nestačí, aj keď možno žehlíme menej než kedysi

Paradoxom doby je, že čím menej žehlíme, tým kvalitnejšie prístroje k tomu potrebujeme. Žehlenie dnes nahrádza sušička bielizne, ktorá je stále častejšou súčasťou našich domácností. Lenže bez žehličky, ani ďalších pomôcok, sa stále neobídeme.

Must have modernej domácnosti je naparovač odevov

Uteráky, osušky, spodnú bielizeň, pravdepodobne ani tričká a mikiny, to dnes nežehlí snáď už nikto. Zo sušičky bielizne sú odevy jemné a našuchorené. Lenže potom ich odložíme do skrine, často veľmi úsporne poskladané, a efekt vyrovnaného oblečenia sa stratí. Riešením by bolo dať oblečenie pred použitím opäť do sušičky. Niektoré majú špeciálny krátky program na prevetranie odevov. Ale je to náročné na čas aj na spotrebovanú energiu. Ideálne riešenie ponúka naparovač odevov. Ten na pár ťahov oživí vlákna v odeve, vyrovná sklady aj pokrčené časti – nech už sa jedná o džínsy, svetre, tričká či iné časti šatníku. Existujú ručné naparovače, ale tiež systémy pre horizontálne žehlenie, na ktorých dokážete bez skladov vyžehliť svoje košele, ale aj dať tvar svojmu obleku či dámskemu kostýmu.

Žehličky nahradili parné generátory

Obyčajné žehličky dnes skončili ako pomôcky na enkaustiku (maľovanie voskom) či na zažehľovanie korálikov. Moderné žehličky, to sú komplexné systémy známe ako parný generátorAk totiž žehlíme, tak poriadne, a k tomu potrebujeme aj poriadny stroj. Parné generátory umožňujú obvykle klasické žehlenie za pomoci pary, ale obvykle aj vertikálne žehlenie. Tie kvalitné majú integrované automatické odstraňovanie vodného kameňa, keramickú plochu, ktorá dokonalo kĺže po textile a rýchlo sa nahrievajú. Ak ste ešte nenahradili svoju starú žehličku parným generátorom, určite to čo najskôr urobte.

Pohodlné žehlenie umožňuje kvalitná žehliaca doska

Aj keď dnes často žehlíme vertikálne, bez dobrej žehliacej dosky, s ktorou sa jednoducho manipuluje, sa neobídeme. Ideálna žehliaca doska má nastavovanie výšky, odkladací priestor na žehličku s integrovanou elektrickou zásuvkou, ale naviac ponúka trebárs aj rukávnik.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy