Super tipy

Jednoduché spôsoby zvýšenia výkonu batérie mobilu

Sloboda komunikácie a mnoho ďalších funkcií, ktoré má užívateľ moderného mobilu k dispozícii, sa dá posúdiť iba vtedy, ak je v ňom dostatočne výkonná batéria. Dnes budeme hovoriť o tom, ako rozšíriť „prežitie“ smartfónu v neprítomnosti nabíjačky.

V niektorých prípadoch mohol telefón žiť bez nabíjania niekoľko dní a niektoré kópie fungovali dokonca až jeden týždeň. Ale aj tí, ktorí takéto telefóny používali, na tieto časy už dávno zabudli. Teraz sú telefóny úplne iné – veľké, jasné a s mnohými funkciami, ktoré zanechávajú dojem ich autonómie, no zároveň na všetko spotrebujú množstvo energie.

Jednoduché spôsoby, ako predĺžiť výdrž batérie

Veľa inžinierov v súčasnosti pracuje na znížení energetickej náročnosti a optimalizácii prevádzky týchto zariadení. Problém je v tom, že zníženie spotreby energie zariadenia môže viesť k strate výkonu, čo nie je pre moderného používateľa vítané.

Našťastie máme pre vás informácie a veľmi jednoduché spôsoby, ako môžete rýchlej strate energie mobilu predísť, a nie je to len o novej a lepšej nabíjačke na iPhone.

Redukcia jasu

Najsilnejším zdrojom vybitia batérie je displej. Čím vyššie je percento jasu zapnuté, tým väčšia je pravdepodobnosť rýchleho vybitia batérie. A platí to niekedy aj v jeho offline prežime.

Pozor na vysoké alebo nízke teploty

Najmä teraz v chladných mesiacoch si dávajte pozor na to, ako často svoj mobil používate pri mínusových teplotách. Aj keď ich nanešťastie tento rok moc nebolo, môžu sa postarať o zníženie energie batérie bez toho, aby ste mobil používali. Poistiť sa v takýchto prípadoch môžete kvalitným krytom na iPhone.

Znížte čas podsvietenia

Ak je podsvietenie zapnuté dlhší čas, napríklad na viac ako 5 minút, potom zariadenie rýchlo stratí svoj prvotný náboj. Preto je potrebné v nastaveniach skrátiť aj čas podsvietenia obrazovky.

Navigáciu používajte iba vtedy, keď je potrebná

Ak používateľ v čase používania zariadenia nekontroluje cestu autom a nie je potrebné používať aplikácie, ktoré využívajú určovanie polohy, je potrebné vypnúť GPS, ako aj sledovanie pomocou sieťových súradníc. Ušetríte si tým cenné percentá batérie.

Nepoužívajte automatické otáčanie

Ak na zariadení často nepozeráte filmy alebo fotografie a len zriedka hráte hry, je lepšie snímač otáčok vypnúť. Aj ten sa môže postarať o zbytočné čerpanie energie z batérie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy