Móda a štýl

Ako zladiť šperky s vaším životným štýlom?

Šperky sú základným doplnkom každej ženy, no nie sú žiadnou výnimkou ani pri mužoch. Dávate nimi najavo svoj vkus, zmysel pre detail a eleganciu. Ako však vybrať šperky podľa konečného využitia?

Ak si myslíte, že výber šperkov je otázkou niekoľkominútovej návštevy miestneho klenotníctva, bohužiaľ, ste na omyle. Šperky totiž majú rôzne špecifiká a ak chcete za svoje peniaze získať čo najlepší šperk, mali by ste pri ich výbere zvážiť niekoľko aspektov. Tým prvým je, samozrejme, kvalita. Treba sa zmieriť s tým, že šperky nestoja pár eur, ale za kvalitné kúsky zaplatíte niekoľko desiatok, stoviek, alebo dokonca až tisícok eur. Avšak, žiadny strach. Mnohé náramky, náušnice či náhrdelníky zoženiete aj pod 100 eur, stačí si len dobre vybrať. Neodporúčame však klesať v cenovom rebríčku príliš nízko, do hladín skutočne lacných a nekvalitných šperkov. Ich nízka cena a horšia kvalita je nielenže na prvý pohľad viditeľná, naviac sa veľmi rýchlo bežným nosením znehodnotia. A to nechcete.

Ktoré šperky by nemali chýbať vo vašej výbave?

Medzi základné ženské šperky patria náramky, náhrdelníky, náušnice a prstene. Medzi šperky sa však radia napríklad aj prívesky, pokiaľ hovoríme o exkluzívnych zlatých alebo strieborných príveskoch, prípadne príveskoch vyrobených z rôznych drahokamov. Pri nákupe jednotlivých šperkov myslite na celú vašu kolekciu. Ak máte nejaký obľúbený náramok, ktorý stále nosíte, pri výbere náhrdelníku vezmite do úvahy farbu a vypracovanie náramku, aby sa náhrdelník k nemu hodil. To isté platí aj o náušniciach a prsteňoch. Šperky, ktoré majú rozličné farby a dizajny pôsobia ako päsť na oko a rozhodne nerobia dobrý dojem.

Na materiáli záleží

Pozor si dajte aj pri výbere materiálu šperkov. Najčastejšie sa stretnete so zlatými a striebornými šperkami, ktoré sú často obohatené drahokamami. Existuje viacero typov zlata – klasické, ružové, biele, ale naraziť môžete aj na iné farby. Zlaté šperky sú mimoriadne odolné, držia si svoju pôvodnú farbu a tvar a nepodľahnú ani dlhodobému noseniu v rôznych poveternostných vplyvoch. Všímajte si počet karátov, čím viac karátov zlato má, tým menej prímesí obsahuje, a teda je aj hodnotnejšie a kvalitnejšie. Striebro je vhodnejšie na príležitostné nosenie, keďže má nižšiu odolnosť voči poveternostným vplyvom a časom černie. Ak máte radi farbu striebra, strieborné šperky môžete do istej miery nahradiť šperkmi z bieleho zlata.

Luxusné šperky aj na každý deň

Nosenie luxusných šperkov nemusí byť obmedzené na výnimočné príležitosti. Medzi popredných svetových výrobcov luxusných šperkov patrí Tous s tradíciou od roku 1920. V portfóliu luxusných šperkov Tous nájdete kusy určené na slávnostné udalosti, ale aj každodenné nosenie. Nájdete tu exkluzívne šperky pre ženy, mužov, ale aj deti. Tak neváhajte a doprajte si kvalitný značkový šperk aj vy!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy