Super tipy

Aj pes potrebuje kúpeľ. Aký šampón zvoliť?

Máte psíka, ktorý sa neustále pohybuje medzi záhradou a vaším gaučom? V tom prípade sa, okrem umývania labiek, nevyhnete ani pravidelné kúpeli. Dôvodov je hneď niekoľko. Váš štvornohý kamarát vám môže v okamihu sekundy zaneřádit celú domácnosť a navyše si so sebou priniesť aj blchy alebo iné parazity. Hygiena je skrátka dôležitá a aspoň raz za čas ju váš maznáčik absolvovať musí. Svoj šampón si ale šetrite – pH psie pokožky sa od ľudského líšia a vyžaduje špeciálne prípravky. V dnešnom článku sa dozviete, aké sú vaše možnosti.

Sortiment psie kozmetiky vás milo prekvapí. Šampóny pre psov sa vyrába v mnohých rôznych variantoch a líšia sa cenou, tak svojim zložením. Nechcete pri výbere šliapnu vedľa, poraďte sa so skúseným chovateľom alebo veterinárom. Alebo na to choďte logicky a orientujte sa podľa pokynov na obale. Vyberajte podľa potreby tak, ako by ste postupovali pri nákupe vlasovej kozmetiky pre seba. Uvedomte si, že jednotlivé plemená majú rozdielnu srsť a kúpte svojmu miláčikovi šampón, ktorý je určený práve pre neho.

V úvode sme spomenuli, že psíka môžu zužovať parazity. Nejde len o blchy, ale aj veľa iných tvorov, ktorí spokojné zviera premení na uzlíček nervov. Na druhú stranu nejde o nič, čo by nevyriešili špeciálne šampóny pre psy s antiparazitní zložkou.

Ak patríte medzi tých, ktorí vyžadujú len to najlepšie, potom sú luxusné šampóny pre psy určené práve pre vás. Teda pardon, samozrejme pre vášho psa. Väčšinou obsahujú antiparazitné zložku a mimo nej, tiež najrôznejšie prírodné extrakty, tkeré majú na psie pokožku blahodarný vplyv. Za zmienku stojí extrakty z tea tree alebo aloe vera. Medzi konkrétne značky, ktoré stoja za to vyskúšať, patrí napr. I love Pet Head, Tropiclean alebo Trixie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy