Financie a podnikanie

Je aj v Európe možné nízke zdanenie podnikateľskej činnosti

Vieme, že v našich podmienkach je daňové zaťaženie aj pre bežného človeka neúnosné, no na výber nemáme. Podobne to platí aj v prípade podnikateľov, u nich je výška platenia daní ale oveľa vyššia nakoľko pracujú s väčšou sumou financií a majetkom. Z tohto dôvodu sa viac podnikateľov rozhoduje pre odchod do zahraničia, alebo založenie spoločnosti, ktorá sa dá riadiť aj z nášho územia.

Ako to funguje v zahraničí

Daňové raje sú klasikou, ktorú podnikatelia využívajú z viacerých dôvodov. V prvom rade je to nižšia daň, rýchly spôsob založenia a anonymita. Je to asi najjednoduchší spôsob založenia spoločnosti, ktorá nebude musieť rátať s vysokým zdanením.
Spravidla sú využívané ako materské spoločnosti firiem pôsobiacich v krajinách Európskej únie, teda aj u nás. Tie potom môžu formou dividend odvádzať prostriedky do destinácií s priaznivejším daňovým systémom.

Dostupné aj v Európe

V našich podmienkach si môžete tiež veľmi rýchlo založiť spoločnosť prostredníctvom ponuky predaja firmy, ktoré poskytujú iné špecializované spoločnosti. Teda registrácia firmy, ktorú si chcete kúpiť už prebehla a nemusíte čakať na zbytočné administratívne zdržovanie. Ak vám nevyhovuje vysoké zdanenie, môžete nájsť daňový raj aj v systéme zjednotených krajín EU.

Obľúbený Cyprus

Najpriaznivejšie sadzby daní z príjmov právnických osôb majú na Cypre. Zisk z podnikania v čistej forme takto založených medzinárodných spoločností sa zdaňuje 10 % sadzbou. Na príjmy zo zahraničia, ktoré boli vytvorené činnosťami mimo Cyprusu, sa vzťahuje sadzba 0 %. Teda takéto zdanenie je pre našich podnikateľov oveľa lepšie. S Cyprom má Slovenská republika uzatvorenú zmluvu o tom, že dvojité zdanenie nie je možné a navyše nie je Cyprus ani na čiernej listine OECD .

Nulové zdanenie v niektorých oblastiach USA

Aj Veľká Británia je považovaná za dokonalý daňový raj, pretože umožňuje klientom obchodovať so svojimi bývalými kolóniami.

Zdanenie sadzby korporátnych daní je vo výške 20 a 21%. Takmer nulové zdanenie je aj v niektorých štátoch USA. Možností na výhodnejšie podnikanie v daňových rajoch je niekoľko a ako vidieť, vybrať si máte z čoho.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy