Vitamín C je známy pomocník pri chrípke a nachladnutí. Je jedno, ktorý užívame? Alebo medzi prípravkami existuje rozdiel?
Vitamín C s postupným uvoľňovacím naše telo využíva po dlhšiu dobu
Na jeseň a v zime, kedy nás najčastejšie dostihnú rôzne bakteriálne a vírové ochorenia, by sme si mali viac kontrolovať správny príjem vitamínov a minerálov. A aj to, v akej forme ich prijímame. Nie každá je rovnako dobre vstrebateľnou. Niekedy naviac potrebujeme dostať silnejšiu dávku toho ktorého vitamínu. Vitamínom C sa v podstate nejde predávkovať. Čo telo nezužitkuje, to vylúči v moči. Na chrípku a nachladnutie sa odporúča vitamín C v megadávkach. V takých, v akých ho nájdeme v doplnku stravy EXTRA 500. Ide o prípravok, ktorý sa uvoľňuje postupne. Vďaka tomu zabránime jeho nechcenému vylúčeniu z tela skôr, než ho náš organizmus zužitkuje. EXTRA 500 sa z tela uvoľňuje postupne až osem hodín.
Neskúsiť to radšej prírodne?
Prírodným zdrojom vitamínu C je rôzne ovocie a divoké bobule, ktoré však už taktiež dokázali zdomácnieť. Rakytník aj šípky si už často pestujeme priamo na našich záhradkách. Vitamín nájdeme samozrejme aj v jablkách, našom najznámejšom domácom ovocí, ale aj v citrusových plodoch. Vitamín C obsahuje vo významnej miere aj zelenina. Ide predovšetkým o kapustu, papriku, brokolicu, ružičkovú kapustu či zemiaky.
Problémom prírodného vitamínu C je však to, že veľmi rýchlo degraduje. K strate vitamínu C dochádza pri tepelnej úprave, ale aj len obyčajným procesom oxidácie. Stačí ovocie rozkrojiť a množstvo obsahu vitamínu v tomto kúsku ovocia výrazne poklesne. Rapídne ho ubúda v mixovanom a v strúhanom ovocí.
Rýchla pomoc pri chrípke a nachladnutí
Vitamín C majte vždy po ruke vo svojej lekárničke. Hneď pri prvých náznakoch nachladnutia či chrípky si nasaďte vysoké dávky vitamínu C. Optimálne vo forme doplnku stravy s postupným uvoľňovaním.
Add Comment