Zdravie

8 dôvodov, prečo mať vlastnú infrasaunu

Záleží vám na svojom zdraví a hodláte doň investovať nejakú tú korunu? Potom sa vám bude páčiť infrasauna čiže infrakabína. Ide o drevenú kabínu, na prvý pohľad rovnakú ako klasická sauna. Zdrojom tepla sú však infrapanelmi, ktoré majú na ľudský organizmus blahodarný vplyv. Prečítajte si nasledujúcich 8 dôvodov a rozhodnite sa podľa vlastného uváženia.

1. Redukcia hmotnosti

Infrasauny sú vynikajúce pri redukcii hmotnosti. Za obyčajnú polhodinku saunovanie spálite približne 600 kilokalórií!

2. Zmiernenie celulitídy

Relaxáciou efektívne odstránite celulitídu. Infra sauna urýchľuje akýkoľvek program zameraný proti celulitíde.

3. Stimulácia krvného obehu

Pobytom v infrasaune stimulujete krvný obeh. Posilňuje krvný systém a upravuje tlak na správne hodnoty.

4. Skvelá relaxácie

Perfektne sa v nej zrelaxujete a podporíte rýchlejší regerenaci organizmu. Saunovanie efektívne odbúrava stres a pomáha telu uvoľňovať endorfíny, ktoré sú zodpovedné za naše pocity dobrej nálady a pohodu.

5. Krajšia pokožka

Pôsobenie tepla z infrapanelov skrášľuje pokožku – z pleti sa odstraňujú nečistoty a odumreté bunky, vracia sa jej elasticita. Zároveň prispieva k rýchlejšiemu hojeniu poranenej pokožky – saunovania je vhodné ako podporná liečba popálenín a jaziev. Je efektívny tiež pri liečbe akné a lupienky. Pokožka je po kúre hebkejšie a vyzerá zdravšie.

6. Rýchla detoxikácia

Z tela sa vyplavujú toxické látky – pre porovnanie vo fínskej saune ich vylúčime v pote 5%, v infrasaune až 15%.

Výskumom bolo preukázané, že po použití bežnej sauny sa v pote človeka nachádza 95 – 97% vody. Po použití infra sauny, vďaka možnosti hĺbkového prehriatie tkanív, je v pote obsiahnutá voda len 80 – 85%, zvyšok tvoria tukové bunky a cholesterol, v tukoch rozpustené jedy, ťažké kovy, kyseliny, sodík a čpavok. Dochádza k vyplavovaniu škodlivín – hovorí sa, že pobyt v infra saune je jedným z najúčinnejších spôsobov detoxikácie.

7. Zníženie svalového napätia a stuhnutosti

Infrakabína je skvelým miestom pre odpočinok po športovom výkone. Vaše svaly sa uvoľnia a odstránite aj stuhnutosť kĺbov a tým aj celých končatín. Využíva sa aj pri liečbe reumatických ochorení, bolestiach chrbtice (vertebrogénneho pôvodu). Saunovanie prináša úľavu aj v menopauze, znižuje jej spôsobené bolesti hlavy, nervozitu aj depresie, pomáha pri menštruačných problémoch a pri poruchách spánku.

8. Posilnenie imunity

Saunovanie zvyšuje obranyschopnosť organizmu a posilňuje imunitný systém. Likviduje infekciu, a to hlavne v počiatočnom štádiu ochorenia (potvrdené pokusmi z Michiganskej univerzity). Pomáha pri zápaloch žíl a kŕčových žilách. Odstraňuje opuchy končatín.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy