Voľný čas a relax

5 dôvodov pre obstaranie kolobežky s veľkými kolesami

Hľadáte novú aktivitu, ktorú by ste mohli zdieľať s celou rodinou? Ak vás omrzel bicykel, stavte na kolobežku s veľkými kolesami. Jazda na nej je skvelý zážitok a nikdy vás neomrzí. Pripravili sme pre vás 5 dôvodov, prečo by ste s obstaraním kolobežky nemali váhať ani minútu!

1. Jazda je ľahká

Prečo si komplikovať niečo tak jednoduchého, ako je pohyb? Jazdu na kolobežke si veľmi rýchlo osvojíte a budete pri nej zažívať radosť. Navyše môžete kedykoľvek zoskočiť a pokračovať pešo. Automobilom sa vyhnete jazdou po chodníku alebo po cykloceste.

2. Úľava od bolestí chrbta a kĺbov

Kolobežky s veľkými kolesami odporúčajú fyzioterapeuti pacientom s bolesťami chrbtového svalstva a končatín. Zároveň slúži ako rehabilitačný prostriedok proti bolestiam bedrovej a krčnej chrbtice. Mimo to je jazda veľmi šetrná ku kĺbom.

3. Chudnutie s radosťou

Ak túžite zhodiť nejaké to kilo, potom sa vám bude chudnutie na kolobežke pozdávať. Možno ste to doteraz netušili, ale jazdou spálite až o 30% viac energie ako na bicykli. Kolobežka je porovnateľná so svižným počas či aerobicu. Výhodou jazdy na kolobežke je, že rovnomerne zaťažuje svaly na celom tele, čo sa v chladnejšom období prejaví tak, že neprechladnete.

4. Najlepší priateľ v meste

Mesto je plné prekážok, ktoré možno pohodlne zdolať práve na kolobežke. Niektoré vzdialenosti paradoxne prekonáte ešte rýchlejšie ako na bicykli a o MHD nehovoriac. Kolobežka je praktická, elegantná a štýlová – môžete si ju vziať so sebou pri každej príležitosti.

5. Cenovo dostupná a nenáročná

Kolobežky pre dospelých nie sú drahé – oproti bicyklu rovnakej kvality je cena približne tretinová. Údržba je nenáročná a na kvalitnom kúsku sa nemá veľmi čo pokaziť.

Tak čo vy na to? Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo si zaobstarať 100% ekologický dopravný prostriedok a vyraziť na výlet s celou rodinou?

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy