Voľný čas a relax

Golf nie je drahý šport. Ako začať?

Ak radi skúšate nové veci, máme pre vás skvelú správu. Hoci ste možno iného názoru, golf nie je šport pre majetnejší vrstvy – naopak sa mu venuje čoraz viac ľudí a len v Českej republike je registrovaných okolo 60 tisíc hráčov. V spolupráci so špecializovaným predajcom golf shop Golfstart sme pre vás pripravili niekoľko praktických tipov, ktoré sa vám budú hodiť v súvislosti s obstaraním základného golfového vybavenia.

Ani kvalitné golfové vybavenie nemusí stáť veľa peňazí. Je to podobné ako v iných športových odvetviach – ceny sa pohybujú v rôznych reláciách a platí, že spočiatku nemusíte investovať do špičkového vybavenia určeného pre profesionálov. Až budete mať istotu, že vás golf baví a hneď tak nepustia, môžete vybavenie postupne obmeniť za nákladnejšie kúsky.

Čo je to dress code?

Pre golf, ostatne ako pre drvivú väčšinu ostatných športov, je typický určitý štýl obliekania. Golfový dress code však nie je taký prísny, ako sa o ňom traduje. Golfové oblečenie môže mať podobu tričká s golierom, nohavíc alebo drieňov (nesmie byť modré). Ženy môžu nosiť sukňu, nohavice alebo šortky. Športová obuv by mala byť pohodlná a bez výrazného vzorky, aby neničila trávnik.

Výber prvé golfové palice

Pokiaľ ide o prvú golfové palice, spočiatku vám bude stačiť lacnejšie kúsok (železo 6 – 8). Radšej si kúpte vlastný, pretože neustále požičiavanie vás nakoniec vyjde drahšie. V rámci úspor sa môžete poobzerať po použitej palici, avšak dbajte na to, aby bola v dobrom stave.

Neoddeliteľnou súčasťou golfové výbavy sú aj rukavice pre zlepšenie a udržanie gripu. Kvalitné golfové rukavice zoženiete rádovo za pár sto korún.

Suma sumárum vás počiatočné investície vyjde na pár tisíc korún. Ak sa nechcete v záplave golfového vybavenia stratiť, nechajte si poradiť od odborníkov zo špecializovaného obchodu. Radi vám odporučí vhodné oblečenie a príslušenstvo.

Ako sami vidíte, prvé golfové výbava nie je nijako nákladná. Akonáhle vás golf pohltí, iste vás nebude mrzieť ani väčšie investície do novej sady palíc niektoré z renomovaných značiek.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy