Zdravie

Vilcacora pomôže stimulovať obranyschopnosť nášho organizmu

Uña de gato, mačací pazúr Uncaria tomentosa, vilcacora – to sú všetko názvy pre tú istú rastlinku pochádzajúcu z dažďových pralesov Amazónie. Ide o lianu ktorá má schopnosť stimulovať funkciu nášho imunitného systému. Preto je tak aktuálnou aj v dnešnej dobe. Naviac ide o tzv. super bylinu s potenciálom pri liečbe mnohých ďalších ochorení.

Vilcacora je obľúbená etnobylina využívaná v ľudovej medicíne pri nedostatočnej imunite (k jej posilneniu, pri problémoch s tráviacim traktom, ich zápaloch, vredoch, používa sa proti plynatosti, parazitoch, na zápchu aj na hemoroidy. Je pomocníkom proti reumatizmu a artritíde. Lieči sa ňou cirhóza pečene, ale má potenciál aj pokiaľ ide o zhubné nádory. Vďaka tejto obľube v ľudovom liečiteľstve je rastlina podrobovaná skúmaniu a už dnes je súčasťou doplnkov stravy a prebiehajú štúdie, ktoré sa účinky tejto rastliny pokúšajú aplikovať i do štandardnej konvenčnej medicíny.

Rastlina Uña de gato, čiže Volcacora, bola amazonskými indiánmi využívaná od nepamäti

Vďaka moderným výživovým doplnkom, akým je Vilcacora od Naturvita, ktorú na Slovensko dováža Happy Trade a predáva ju Greenlike.sk, máme možnosť vyskúšať účinky tejto bájnej liečivej rastliny aj na sebe. Odporúča sa užívať ako očistná kúra po dobu 3 mesiacov, alebo 6 mesiacov, pokiaľ už sa u nás objavili rôzne problémy, na ktoré býva táto amazonská bylina etnomedicínou odporúčaná.

Vilcacora ako silný antioxidant

Tento silný antioxidant je ideálnou bylinou, ktorá sa môže stať súčasťou nášho zdravého životného štýlu. Ako výživový doplnok je nariadením EU schválený v týchto dvoch oblastiach: prirodzená obranyschopnosť – imunitný systém a normálny stav kĺbov. Najpohodlnejšia forma užívania Vilcacora je v tabletách. Vilcacora 90 tab. od Naturvita je určená na mesiac užívania. Odporúča sa užiť 3 tablety denne.

TIP: Vyskúšajte ďalší výživový doplnok od Naturvita – Biosil na vlasy.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy