Zdravie

Tŕpnutie v prstoch a problémy s nespavosťou? Príznaky ochorenia ťažko pracujúcich ľudí

Každý človek cítil bolesť vo forme určitého napätia a pocitu, ktorý sa nie vždy dá dobre a jasne opísať. Bolesť, ktorú považujeme niekedy za samozrejmosť, je v skutočnosti sofistikovanou a okamžitou reťazovou reakciou.
Deje sa z jedného jednoduchého dôvodu: chrániť vás! Ak váš mozog zaznamenáva bolesť, prestanete robiť to, čo ju spôsobilo. U vás sa začína objavovať inštinkt „boja.“ Bolesť je ale spôsob, ako vám telo povie, že to, čo robíte, je škodlivé a musíte s tým prestať.

Bolesť ktorá je sprevádzaná pocitom tŕpnutia rúk a prstov

Dnešné pracovné pozície sú najmä o sedavom spôsobe zamestnania a vykonávaní jednej monotónnej činnosti za počítačom. Z pohľadu laika by sa to mohlo zdať ako veľmi jednoduché, no v skutočnosti je to namáhavá práca, ktorá môže viesť aj k vážnemu poškodeniu zdravia. Pýtate sa ako môže klávesnica a myš uškodiť? Veľmi jednoducho. Na chvíľu sa zastavte a pozrite sa na polohu ruky, ktorou ovládate myš.

Vaše zápästie a celá ruka je v jednom strnulom stave, ktorý nepôsobí na túto časť tela práve najlepšie. V zápästí sa nachádza prístredný nerv, ktorý ak vplyvom tejto polohy časom zhrubne, vzniká karpálny tunel.

Nenechajte sa pomýliť a navštívte radšej lekára

Na problém môžete prísť až v momente, keď vám začnú tŕpnuť prsty na rukách(prvé tri od palca). Pacienti trpia aj nespavosťou, pretože bolesť v týchto častiach tela a brnenie sa počas noci zosilňujú. Nemali by ste si to však pliesť s príznakmi neuropatickej bolesti, ktorá je charakteristická pre diabetikov a sprevádzaná podobným mravčením, brnením a bolestiach v oblasti nôh a predkolení.

Vždy sa radšej rozhodnite pre odborné posúdenie problému, ktorý vám zaistí samozrejme len odborný lekár. Nezabudnite ani na to, že každý jeden človek pociťuje bolesť inak, preto sa automaticky neporovnávajte s niekým druhým a nečakajte, až sa to rozbehne vo veľkom.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy