Bývanie

Tipy, ktoré rozožiaria vašu obývačku

Túžite po novej obývačke, ale nemáte peniaze na jej kompletnú renováciu? Nemusíte si zúfať. Vďaka niekoľkým jednoduchým tipom môžete zmeniť obývaciu miestnosť na nepoznanie.

Stavte na vintage štýl

Je vaša obývačka zariadená v modernom štýle? Doplňte ju o staršie kúsky nábytku alebo dekorácie z minulej doby. Rôzne skrinky, obrazy, lampy nájdete nielen v starožitníctvach, ale aj odložené na povale u rodičoch. Skombinujte moderné so staromódnym a dodajte obývačke osobitosť.

Farby sú všetko

Obľubujete prírodné farby? Aj vaša obývačka oplýva odtieňmi béžovej, hnedej či sivej? Oživte ju farebným doplnkom. Vymaľujte jednu zo stien na extravagantnú červenú, výraznú oranžovú alebo olivovo zelenú. Ak nechcete meniť farbu na stenách, skúste obývačku obohatiť o farebné dekorácie, obrazy alebo o deku, ktorú prehodíte cez pohovku.

Nezabudnite na koberec

Kusové koberce získali svoje stále miesto v mnohých domácnostiach. Sú totiž nielen praktické, ale slúžia aj ako dizajnový doplnok. Kusový koberec do obývačky môžete umiestniť priamo pod konferenčný stolík, odkiaľ zažiari. Moderným kobercom so živými farbami miestnosť presvetlíte, luxusným jej zas dodáte na elegancii. Vo všeobecnosti sa vysokej kvalite tešia koberce z viskózy. Sú mäkké, príjemné na dotyk a dobre absorbujú. Navyše, viskóza je jednoduchá na údržbu, koberce nezachytávajú malé smietky. Napohľad je tento materiál na nerozoznanie od hodvábu, je však cenovo dostupnejší.

Do obývačky by ste mali voliť koberec s kratším vlasom, ktorý sa vám bude čistiť o poznanie ľahšie. Pokiaľ ste fanúšikom dlhého vlasu, mäkký kusový koberec do spálne vašu túžbu uspokojí.

Kúpte si závesy

Závesy pomaly vychádzajú z módy. A pritom nejde len o obyčajné praktické textílie, ktoré fungujú ako bariéra. Majú tiež úlohu estetickú. Ideálne pôsobia, ak sa ťahajú po celej výške steny – od stropu až po zem, kedy dodajú obývačke na dôstojnosti.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy