Bývanie

Aké parametre si všímať pri výbere robotického vysávača?

Už vás nebaví neustále upratovanie a domáce práce, ktoré akoby nemali konca? Zaobstarajte si do domácnosti pomocníkov, ktorí prácu odvedú za vás. A vám tak ostane kopa času nazvyš, ktorý môžete venovať obľúbeným činnostiam, rodine a priateľom.

Robotický vysávač – praktický pomocník

Funguje skoro rovnako ako bežný vysávač, až na jeden malý háčik. Dokáže vysávať aj sám. Väčšina robotických vysávačov funguje na základe senzorovej orientácie a GPS. Tie mu umožňujú nasnímať priestor v dome a systematicky tak upratať celú plochu. Vďaka senzorom sa nemusíte obávať ani poškodení a nárazov, vysávač sa totiž nábytkom, stenám aj schodom vyhne.

Mnohé z vysávačov sa dokážu aj samé nabíjať. Vrátia sa k nabíjacej stanici a po nabití pokračujú vo vysávaní podľa programu, ktorý ste nastavili.

Na aké podlahové plochy sa vysávače hodia?

Robotické vysávače vám povysávajú všetky tvrdé podlahy (drevo, PVC, laminát, kameň, dlažba a vinyl). Existujú aj typy vysávačov, ktorým nerobia problémy ani koberce. S tými si ale väčšinou poradia o niečo drahšie modely.

Nepodceňte rozmery vysávača

Výhodou vysávačov je aj to, že sa dostanú na miesta, na ktoré by ste sa s normálnym vysávačom nikdy nedostali. Bez problémov vám povysávajú aj temné zákutia pod sedačkou či nábytkom. Keď si však budete vyberať vysávač, nezabudnite sa zamerať na jeho rozmery. Dbajte na to, aby bol aspoň o centimeter nižší ako spodná časť vášho nábytku. Vyhnete sa tak zbytočnému tlaku, ktorý by naňho nábytok vyvíjal.

Dnešná doba plná vymožeností a technológií vám ponúka aj ďalšie skvelé výdobytky. S robotickou kosačkou môžete zabudnúť na namáhavé kosenie. Tá totiž s ľahkosťou pokosí trávnik za vás. Skvelým pomocníkom je aj robotický umývač okien, vďaka ktorému budú vaše okná žiariť čistotou.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy