Auto/moto

Pripravte svoje auto na náročnejšie podmienky

Aj vy sa snažíte zmeniť svoj šatník a vybaviť ho hrubšími vrstvami oblečenia. Svoju domácnosť zabezpečujete pred vysokými mrazmi, aby sa k vám mínusové teploty len tak ľahko nedostali. Ako sa postaráte o svoje auto, ktoré vám dlhodobo slúži a je v pohotovosti, kedykoľvek potrebujete?

Mali by ste mu venovať rovnakú pozornosť, ako všetkým spomínaným veciam. Pripravili sme krátky zoznam tých najdôležitejších, ktoré by sa vám v tomto prípade mohli zísť.

Kde začať?

Veľa vodičov robí tú chybu, že si naplánuje veľké upratovanie interiéru auta a začne pekne od podlahy. Malo by to byť ale naopak, pretože neskôr zistíte, že na palubnej doske je usadená väčšia vrstva prachu a nečistôt, ktoré ak utriete, padajú na pred tým vysávanú podlahu.

Keď sme pri tej podlahe, niekedy je čistenie veľmi špinavých kobercov naozaj zbytočné a mali by ste radšej zvážiť kúpu nových gumových vaničiek do kufra a špeciálnych rohoží, ktoré stačí jednoducho umyť.

Dokonalá údržba

Aj napriek tomu, že je sila bežných čistiacich prostriedkov veľmi veľká, nemali by ste s nimi umývať svoje auto. Okrem nečistôt z jeho povrchu vám môže ubrať vrstvy špeciálneho laku. Veľmi podobne na tom môže byť materiál, ktorým budete povrch auta čistiť. Presvedčte sa, že je zbavený akýchkoľvek hrubých nečistôt a nánosov, ktoré by tiež mohli poškodiť lak.

Čistenie okien

Začínate výberom špeciálneho čistiaceho prostriedku, ktorý vašim oknám dodá vysoký lesk a možno aj lepší výhľad na vozovku a okolie. Veľmi často sa ale zabúda aj na horné hrany okien, na ktorých po otvorení spozorujeme nános nečistôt a prachu. Ten môže po čase stekať a spôsobovať špinenie celého okna a nakoniec zhoršovať aj ich samotné tesnenie. Ideálnym riešením by bola montáž efektných deflektorov, ktoré práve túto časť auta môžu dokonale ochrániť.

Čo sa skrýva za sedadlami

Vysávanie za sedadlami vám môže pripraviť nejedno prekvapenie. Ak ste ho nerobili dlhšiu dobu, je dôvod na to, prečo s tým začať. Usádzanie nečistôt a prachu môže okrem iného spôsobovať aj vznik nepríjemného zápachu, ktorým sa asi pred spolujazdcami nechcete prezentovať. Povysávajte sedadlá, rohože a bočné časti dvier.

Nezabudnite vaše auto ochrániť špeciálnou vrstvou vosku, výmenou alebo prečistením klimatizácie. Nakoniec sa určite takáto väčšia úprava odzrkadlí aj na vašej spokojnosti z pohodlnej jazdy.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy