Bývanie

Plastové okná: Čo rozhoduje o ich kvalite?

Plastové okná sú veľmi efektívne vzhľadom k súčasne ponúkaným elegantným dizajnom a dlhej životnosti. No nie je to jediná vec, ktorá by mala pri ich výbere rozhodovať. V neposlednom rade je to aj samotná inštalácia, ktorá ak nie je prevedená do najmenšieho detailu, môže sa okno v priebehu času veľmi rýchlo znehodnotiť.
V prípade, že všetko urobíte tak, ako by to malo naozaj byť, využívanie plastových okien nebude sprevádzané žiadnym problémom.

Ako začať?

Inštalácia plastových okien nie je najťažšou prácou na svete, ale vyžaduje si pozornosť a náročnosť, pokiaľ to budete robiť na vlastnú zodpovednosť. Môžete to nechať na profesionálov, ktorí sa predajom okien a ich následnou inštaláciou na konkrétny dom špecializujú a zrejme najlepšie vedia, kde použiť ktorý krok.
Príprava a plán sa vám zídu
Nepotrebujete k tomu žiadny špeciálny projekt, no príprava sa vám určite zíde. Základom je dobré vymeranie, ktoré predchádza vhodnému výberu rozmerov okien na váš dom. Ak je výmena predmetom celej stavby, mali by ste začať s tými menšími oknami. Ak sa vám váš postup osvedčí a zvládli ste všetko podľa návodu a odporučenia, môžete sa vrhnúť do niečoho lepšieho.

Vyčistite priestor

Okná môžu byť a veľmi často aj sú zdrojom veľkej tepelnej straty. Tá je zapríčinená neodbornou montážou. Po odstránení tých starých okien si dajte záležať na dôkladnom vyčistení priestoru, do ktorého sa bude umiestňovať nové okno. Určité materiály nemusia na zanesenom povrchu a prípadnej nečistote plniť dobrú izolačnú funkciu a dokonale priľnúť k povrchu.

Tiež by ste sa nemali spoliehať len na samotnú cenu okna, aj keď to je práve ten najdôležitejší faktor pri ich výbere pre viacerých. Nutná je aj hĺbka okna a počet komôr, ktoré budete preferovať. Všetky informácie vám každý jeden výrobca určite rád poskytne, na vás je, aby ste to dôkladne celé zvážili.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy