Bývanie

Feng shui tipy do vašej kuchyne

Ako si zariadiť kuchyňu tak, aby v nej vládla pohoda a miesto tam malo nie len dobré jedlo, ale aj správna energia? K tomu vám môžu pomôcť aj tieto rady, ktoré sme pre vás zostavili na základe feng shui princípov.

Poloha kuchyne

Kuchyňa ako taká je súčasťou tzv. feng shui trojice s mimoriadnym významom pre vaše zdravie a celkovú pohodu. Okrem kuchyne do „trojice“ patria ešte kúpeľňa a spálňa. Veľmi zlým riešením je, ak sa kuchyňa nachádza blízko vstupných dverí alebo schodišťa, prípadne ak je otočená smerom ku kúpeľňovým dverám (súvisí to so vzájomným rušením energií z týchto priestorov). Vyhnite sa tiež tomu, aby ste pri varení boli otočení chrbtom ku dverám. Dobré riešenia z hľadiska feng shui predstavuje vytvorenie pomyselného trojuholníka z pozícií rúry, chladničky a drezu.

Farby

Výber interiérových farieb je aj v tomto prípade dôležitý. Z pozície feng shui patrí obľúbená biela k evergreenom, ktoré majú svoje opodstatnenie. Biela symbolizuje jednoduchosť, sviežosť a niečo ako nepopísaný list papiera, na ktorý každý deň napíšete iný príbeh. K bielej skvele ladia drevené doplnky, ktoré priestoru dodajú rustikálny nádych.

Dobrou voľbou bude aj sviežejšia a veselšia kuchyňa vo farbách zelenej a žltej. Tie je vo vhodnej miere dovolené doplniť napríklad modrou a červenou. Vznikne vám tak dokonale vybalansovaný priestor s farebnou symbolikou oblohy a zeme, veľmi vzdušný a svieži.

Ručne maľovaný obraz Jablká na stole (70x100cm), Zdroj: https://www.perfektneobrazy.sk/Rucne-malovany-obraz-Jablka-na-stole-70x100cm-RM1784A-1AB-d116287.htm

Vhodné doplnky

Podporiť pohodové vyžarovanie priestoru môžu feng shui obrazy do interiéru. Jemné prírodné motívy týchto malieb vnesú do vášho interiéru harmóniu a pomôžu nastoliť potrebnú rovnováhu. Ich motívy pôsobia na pohľad veľmi príjemne a upokojujúco a sú v zásade univerzálne použiteľné, nemusia ostať len v kuchyni. Čo poviete napríklad na tento kamenný oblúk?

Tvary

Ale predaj obrazov na kvalitnom plátne nemusí byť jediným momentom, ktorý hľadáte v snahe dosiahnuť harmóniu v kuchyni. Rovnako dôležité ako farby sú aj tvary. Preferujete okrúhle alebo hranaté taniere a misky? Okrúhly tvar predstavuje najvyšší energetický tok a harmonický pohyb. To ale neznamená, že štvorcové tvary sú zlé – pracujú akurát s inou, pomalšou formou energie.

Tlačený obraz s hodinami, Nádherný relax pri svie kach (120x70cm)

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy