Bývanie

3 super ľahké triky pre zútulnenie domova

Nech už zariaďujete svoje prvé bývanie, alebo len chcete svoj domov vylepšiť a vytvoriť príjemnú atmosféru, čítajte ďalej. Máme pre vás hneď 3 jednoduché spôsoby, ako zútulniť akýkoľvek priestor.

Začnite v predsieni

To, akú atmosféru vytvárajú predmety vo vašej predsieni, ovplyvňuje celý zvyšok bytu. Ak sa hneď za dverami nachádza hromada topánok a vešiak plný tak, že by sa mohol každou sekundou prevrátiť, je potrebné vykonať zmeny.

– Preč s neporiadkom. Pokiaľ zakopávate o topánky, je potrebné ich nasúkať do botníku. Predsieň by mala byť uprataná a všetko by malo mať svoje miesto. Nábytok do predsiene ukryje nielen hromadu topánok a kabátov, ale napríklad aj zimné vybavenie a ďalšie nevyhnutnosti, na ktoré inde nemáte miesto. Police a skrinky sú nevyhnutnosťou!

– Aj predsieň potrebuje dekorácie. Obraz, polička so sviečkou či záves ihneď premení vzhľad každej predsiene.
Každý, kto do bytu vkročí, sa bude hneď pri dverách cítiť príjemne.

Sviečky, vankúše a prikrývky: Viac než len dekorácia

Vydajte sa na nákupy a kúpte si veľa vankúšikov, prikrývok a sviečok. Keby ste mali do bytu kúpiť jedinej dekorácie, mali by to byť práve sviečky a textílie.

Zvoľte si farebnú škálu a zhotovené textílie laďte do podobných farieb. Vankúšiky naskladajte na gauč, poházejte po kreslách či stoličkách a všetko zavŕšte hebučkým prikrývky, ktoré budú lákať k zachumlaný.

Horiaca sviečka sa môže zdať ako klišé, ale rovnaké atmosféry inak nedocielite. Oheň je skrátka symbolom domácnosti a zázemie. A ak nemáte krb, sviečka je nutnosťou – teda ak chcete zútulňovat.

Hlavne veľa svetla!

Lampy a osvetlenie vôbec hrá veľmi dôležitú úlohu. Kúpte si voľne stojace lampu a niekoľko menších lampičiek. Tie rozmiestnite do tmavších kútov miestností na stolčeky či podstavca a uvidíte, ako sa váš byt razom premení.

Ak sa budete cítiť obzvlášť kreatívne, môžete si skúsiť zaobstarať svetelné reťaze. Tie sú v posledných rokoch veľmi populárne a svoju úlohu v navodenie príjemnej atmosféry plní naozaj na jednotku. Môžete ich rozvešať na stenu, obmotať s nimi zábradlie alebo ich použiť ako osvetlenie knižiek v knižnici. Fantázii sa medze nekladú.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy