Bývanie

Parkety, alebo laminátová podlaha?

Hľadáte správnu podlahovú krytinu do domácnosti? Medzi dôležité faktory patrí jej odolnosť, životnosť, praktickosť a cena.

Parkety vám vydržia celé desaťročia

Parkety oplývajú mnohými výhodami. Hodia sa takmer do každej domácnosti a k hocakému štýlu nábytku. Ako bonus, vyzerajúdokonale a domácnostiam dodajú na osobitosti. Vyberať si môžete hneď z niekoľkých druhov – z jaseňových, dubových, či bukových parkiet.

Do úvahy musíte vziať aj životnosť parkiet. Parkety sú známe tým, že vydržia po celé generácie. Životnosť, samozrejme, ovplyvňuje kvalita dreva, jeho hrúbka, povrchové opracovanie a samotná starostlivosť o podlahu

Údržba parkiet je jednoduchá. Okrem klasického čistenia, môžete parkety po niekoľkých rokoch prebrúsiť a prelakovať alebo nechať strojovo vyčistiť. Dobrou správou je, že renováciou parkiet sa parkety navrátia do pôvodného stavu a budú znova vyzerať ako nové. Ani poškrabaná podlaha teda nemusí byť permanentná.

Do domácností si prerazili cestu aj laminátové podlahy

Laminátové parkety vám ponúknu širokú škálu rôznych dizajnov. Drevo imitujú takmer dokonale, čo dodá miestnosti prírodný a prirodzený vzhľad. Povrchy podláh môžu mať ryhovanú štruktúru, matný povrch či striebristý lesk.

Vyznačujú sa vysokou odolnosťou a hodia sa aj do priestorov s vysokým zaťažením. Sú tiež vhodným variantom, pokiaľ zvažujete podlahové kúrenie.

Čo sa týka nevýhod laminátových podláh, sú o niečo náchylnejšie na vlhkosť. Pri poškodení podlahy jej nepomôže ani zbrúsenie.

Podlaha môže byť tvorená z veľkých aj menších dosiek. K laminátovej podlahe poľahky dopasujete akýkoľvek nábytok. Skvelo sa na nej bude vynímať aj kusový koberec, ktorý môžete zladiťs dekoráciami.

V konečnom dôsledku je u mnohých rozhodujúca aj cena. Drevené parkety sú drahšie ako laminátové podlahy. Investícia sa vám však vráti v podobe kvalitných vlastností a prírodného nádychu, ktorý drevo vnesie do miestností.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy