Bývanie

Inšpirujte sa: 3 krásne kamenné obklady do interiéru a 3 obklady z kameňa do exteriéru

Kamenné obklady sú vďaka svojej rôznorodosti použiteľné ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Elegancia, nadčasovosť a trvácnosť sú len jednými z mála atribútov, ktorými oplývajú. Predstavme si niektoré z tých najkrajších a možno medzi nimi nájdete svojho favorita i vy!

Štýlové kamenné obklady do interiéru

Väčšinu času trávime práve v interiéri – a to je aj dôvod, prečo by sme si svoju domácnosť mali zariadiť s vkusom a esteticky. Ideálne je, ak sa harmónia materiálov zároveň snúbi s ich praktickosťou. Tak, ako je to u obkladov z kameňa. Prírodné kamenné obklady do interiéru a exteriéru sa jednoznačne tešia čoraz väčšej popularite. A čo vy? Vyberiete si ten svoj?

1. Travertín Gold

Kamenný obklad alebo dlažba z tohto kameňa žltohnedej farby vyniká výraznou kresbou. Rez kameňa je vykonaný naprieč vláknam, tzv.cross cut, má matný povrch a je jemne pórovitý. Najčastejšie sa Travertín Gold používa v interiéri ako obklad pre kúpeľne, kuchyne, obývacie izby alebo na pokládku dlažby.

2. Mramor kryštál – remienkový kamenný obklad / panel

Ak hľadáte niečo, čo vám pomôže ozvláštniť stenu v obývačke či spálni, siahnite po formátovanom kamennom obklade z bieleho mramoru.Mramor kryštál – remienkový kamenný obklad/ panel obsahuje lesklé kryštály, ktoré umocňujú jeho elegantný vzhľad.

3. Bridlica Multicolour

Hrdzavozelená farba bridlice s mierne kovovým leskom je vhodná ako dekoračný obklad do moderných i rustikálnych interiérov. Má takmer rovný, mierne vrásčitý povrch a farba varíruje od hrdzavej cez modrú, až po zelenú. Svoje miesto si Bridlica Multicolour nájde v rodinných domoch, bytoch, či komerčných priestoroch.

Prírodný obkladový kameň v exteriéri

Exteriér nám ponúka pre kamenné obklady skutočne široké pole využitia. Napríklad fasádny obklad, ale aj vonkajšie krby, oporné steny, garáže, chodníky či obloženia bazénov.

1. Vápenec Antic

Kamenné obklady ako aj dlažby v exteriéri máme možnosť vidieť čoraz častejšie. Prírodný Vápenec Antic má opracované hrany, čo pôsobí rustikálnym dojmom. Využíva sa ako obkladový kameň na fasády budov, prípadne ako vonkajšia dlažba. Terasy a kamenné schody vďaka nemu získajú vidiecky pôvab.

2. Žltý mramor – kamenný obkald 4 x rezaný

Obkladové pásiky príjemnej žlto-pieskovej farby z prírodného mramoru v rozmere 30×7,5cm a hrúbka 1,2-2 cm. Mramor v sebe spája kvalitu aj atraktívny vzhľad. V dnešnej dobe sa čoraz viac rozširuje využitie kamenných obkladových pásikov oproti klasickým náterom alebo tapetám. Obkladové pásiky dodajú obloženej ploche luxusný a dekoratívny vzhľad. Možno využiť na obloženie stien v interiéri, fasády, plotov, múrikov alebo krbov.

3. Čierny mramor

Kamenný obklad sivočiernej farby z prírodného mramoru vo forme obkladových pásikov vo formáte 30×7,5 cm a hrúbke 1-2 cm. Mramor čierny 4x rezaný je kvalitný kamenný obklad vhodný do interiéru aj exteriéru.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy