Bývanie

Ochráňte svoj domov pred neželanými návštevníkmi

Zaistiť bezpečnosť svojho domu je náročné, no plot a moderné kamerové systémy sa postarajú v tomto smere o tie najlepšie istoty. Ako si ale poradiť s neželanými návštevníkmi, na ktorých sú aj tieto zariadenia prikrátke? Kuny, potkany a iné hlodavce, vedia na našom dvore narobiť poriadnu neplechu, preto je zváženie vhodného ochranného systému dôležité.

Použite pasce na potkany

V určitých obdobiach roka sa invázia potkanov do skladov a obydlí zvyšuje stonásobne, čo núti ľudí začať uvažovať nad ochranou svojho majetku pred týmito hlodavcami pomocou pascí na potkany.

Napriek tomu, že potkany sú len škodcami, majú medzi zvieratami veľmi rozvinutú inteligenciu a rôzne metódy a nástrahy úspešne obchádzajú.

Podľa výskumu vedcov z rôznych krajín sveta majú potkany kolektívnu myseľ, ktorá im umožňuje spolupracovať a vzájomne sa varovať pred nebezpečenstvom a vyhnúť sa život ohrozujúcim zariadeniam. Tento humánny a bezbolestný odchyt je jedna teda jedna z najlepších ciest, ktorá sa dá meniť a prispôsobovať podmienkam.

Vyskúšajte nočné videnie

Neželanou návštevou však nemusí byť len hlodavec. Líška alebo kuna vedia na vašej terase alebo dvore spôsobiť poriadnu „paseku“, a to niekoľkokrát za sebou a najlepšie v noci, kedy je tá najväčšia tma.

Ak si v takýchto situáciách nechcete zatarasiť svoj pozemok pascami, vyskúšajte nočné videnie, ktoré vám poslúži na tento odchyt dokonale. Prinajmenšom budete vedieť, v ktorých častiach je pohyb týchto škodcov najčastejší a môžete na tejto ploche vytvoriť ideálne podmienky na umiestnenie pasce.

Zaistite si nerušené pohodlie

Ani jedna z týchto metód nie je príliš drastická. Cenovo dostupné riešenie, do ktorého sa oplatí investovať, sa postará v okolí vášho pozemku o dokonalý pokoj, a to najlepšie pohodlie, pri ktorom vás nebude rušiť ani tá najmenšia myš. Tak sa o tom presvedčte a vyskúšajte tú správnu pascu na potkany alebo otestujte nočné videnie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy