Zdravie

Nosíte diamant, môže vás vyliečiť. Pýtate sa ako?

Šperky zdobia náš odev a telo už niekoľko storočí, no okrem svojej estetickej funkcie, majú veľmi veľa iných významov. Nie len ich krása, ale aj priaznivé liečivé účinky pomáhajú ľudskému organizmu zdolávať závažné ochorenia a ich príznaky. V mnohých prípadoch sa aj vďaka tomu považujú za podporné liečebné prostriedky. Ak chcete objaviť ich silu a bohatstvo aj v tomto svetle, neváhajte čítať ďalej.

Vedeli ste, že..

V antickom Ríme a Grécku ľudia verili, že diamanty sú slzy bohov a úlomky padajúcich hviezd. Veď nakoniec diamant je s prírodou spojený, pretože sa tvorí jedným chemickým prvkom, ktorým je uhlík. Ich cesta na svet nebola jednoduchá, aby, ste mohli na ruke nosiť diamantové prstene, museli tieto vzácne kamene zvládnuť cestu časom, formujú sa viac ako 150 rokov pod zemským povrchom a na zem sa dostanú vďaka podpovrchovým vulkanickým erupciám. Vek niektorých diamantov sa dokonca odhaduje na viac ako 3 miliardy rokov.

Ako všetci asi veľmi dobre vieme, diamant sa považuje za najtvrdší nerast, ktorý sa nedá zničiť, jedine iným diamantom, a to len poškriabať.

V čom spočíva liečivá sila diamantu

Ako sme už naznačili, jeho sila nespočíva len v tvrdosti, kráse, lesku a karátoch. Diamant je silne liečivý. Teda pokiaľ ho budete mať v blízkosti svojho tela, napríklad aj v podobe nádherných diamantových náušníc, môžete pociťovať zlepšenie stavu v týchto oblastiach.

Uvoľní vaše energetické a emocionálne blokády v tele a navodí vám pozitívne myslenie a emócie. Samozrejme, že ideálne to je, ak je diamant čistý.

Viete rozpoznať kvalitné drahokamy?

Väčšina týchto obchodov je licencovaná a certifikovaná, takže si nemôže dovoliť predávať zlaté, platinové a strieborné šperky bez adekvátneho označenia. Každý výrobok by mal mať na svojej vnútornej strane a inej časti punc. Pri drahokamoch sa musíte rozhodovať podľa farby, čistoty, karátov a rezu. Ideálna je čistá a vyvážená farebnosť strednej sýtosti, naopak extrémne tmavý kameň môže byť známkou umelého zafarbenia, čo svedčí o jeho nepravosti.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy