Super tipy

Moderné meranie rozmerov? Predsa 3D!

Hľadáte spoľahlivé a najmä presné meracie prístroje, ktoré vám budú perfektne slúžiť? Neviete nájsť vhodného predajcu? Už ďalej nehľadajte, je tu spoločnosť Deom, kde nájdete 3d skenery na každé použitie!

Meranie rozmerov je základom ľudského poznania. Viete si predstaviť, ako by asi vyzeral život, keby sme meranie rozmerov nepoznali a nemali jednotky, pomocou ktorých by sme rozmery merať mohli? Život by bol omnoho zložitejší, preto už dávni ľudia hľadali spôsoby, ako veci merať. Najprv to bolo porovnávanie počtov pomocou kamienkov a podobných predmetov, neskôr sa začali zavádzať prvé jednotky dĺžky a neskôr aj iných fyzikálnych veličín. Meranie rozmerov je ale základom pre výpočet mnohých iných veličín, môžeme to tak považovať za základ všetkých meraní. Prvé merania boli uskutočňované pomocou lán a palíc a ich následným porovnávaním. Až po uzákonení základnej jednotky merania dĺžky, metra, sa z meranie rozmerov stal jeden zaužívaný a organizovaný systém. Meracie prístroje sa rokmi čoraz viac zdokonaľovali, až sa dostali do takej fázy dokonalosti, ktorú máme možnosť predstaviť si dnes, a to 3d skenery.

Presné, ale jednoduché

3d skenery sa môžu javiť ako mimoriadne zložité zariadenia, ktoré vie obsluhovať iba vyškolený profík. Áno, po technickej stránke sú zložitejšie ako bežné pomôcky na meranie 2d, obsluha 3d skenera je ale skutočne jednoduchá. Zároveň sú ale 3d skenery veľmi presné a ide o najpokrokovejší spôsob merania rozmerov. My sa pozrime na 3d skenery značky SOLUTIONX, ktoré nájdete na webe spoločnosti Deom. 3d skenery slúžia na vytvorenie modelu skenovaného objektu, ktorý môžete následne jednoducho porovnať s iným virtuálnym modelom. Sú teda veľmi vhodné na kontrolu a reverse engineering. Prístroj po meraní zhotoví výstup vo forme farebnej mapy odchýlok, čo je veľmi prehľadné. Samotný skenovací proces je plne automatický, pomáha tomu aj naklápací a otočný stolík. Poteší aj veľké využitie prístrojov, od skenovania veľmi malých predmetov, až po tie veľké. Tak nečakajte a vyberte si svoj 3d skener aj vy a merajte moderne a efektívne!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy