Super tipy

Správna údržba. Jednoduchý spôsob, ako predĺžiť životnosť vašej tlačiarne

Ako to už v prípade viacerých zariadení v našom okolí chodí, ich životnosť do značnej miery závisí od toho, ako sa o ne budeme starať a správne používať. Platí to aj pre tlačiarne, ktoré sú aj v dobe rozrastajúcej sa digitalizácie stále potrebné. Aby vám plnohodnotne slúžili, musíte sa o ne dobre starať.

Dobrou správou je, že len niekoľko jednoduchých krokov každý deň vám môže pomôcť vyhnúť sa mnohým bežným problémom s tlačiarňou a zabezpečiť, že vám bude slúžiť a poskytovať kvalitné tlačiarenské služby čo najdlhšie. Poďme sa spoločne s týmito krokmi zoznámiť.

​Aj tlačiareň je potrebné občas vyčistiť

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť na predĺženie životnosti vašej tlačiarne, je udržiavať jej interiér čo najčistejší. Pri otvorení tlačiarne hľadajte prebytočný papierový prach alebo iné nečistoty z tlačiarne jemne utrite. Malo by to trvať menej ako päť minút a stačí to urobiť približne raz za mesiac. Ak používate svoje tlačiarne často alebo tlačíte vo väčšom rozsahu – ako to robí veľa firiem – je ideálna kontrola dvakrát až trikrát mesačne. Čistenie a prácu s kvalitnými tonermi v tlačiarni je tiež vždy dobré vykonávať pri otvorenom okne a vetrať.

​Vymeňte tonery skôr, ako vyschnú

Pred výmenou kaziet nečakajte, kým úplne vyschnú. Keď v kazete zostáva 20 percent atramentu alebo tonera, mnohé varovania o nízkej hladine atramentu alebo tonera zhasnú. Aj keď nie je potrebné vymeniť kazetu hneď, ako dostanete toto upozornenie, je dobré naplánovať si jej výmenu v priebehu niekoľkých týždňov. Suchá kazeta vedie k opotrebovaniu hlavy tlačiarne. Originálne aj alternatívne, no rovnako dobré tonery Canon si vyberiete aj do zásoby pohodlne a online.

​Udržujte tlačiareň v pohotovostnom režime

Neustále zapínanie a vypínanie tlačiarne nie je pre zariadenie dobré. Ak preto tlačiareň nebudete používať niekoľko dní, netreba ju vypínať, ale nechať v pohotovostnom režime. Keď sú tlačiarne zapnuté – aj keď aktívne netlačia, generujú veľa tepla, ktoré môže poškodiť a vysušiť nielen toner ale aj tlačovú hlavu. Ponechaním tlačiarne v pohotovostnom režime sa môžete opotrebovaniu vyhnúť.

Vykonaním týchto malých a jednoduchých zmien môžete životnosť vašej tlačiarne výrazne predĺžiť a zaistiť si tak jej bezproblémové používanie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy