Bývanie

Ktorým mýtom o klimatizáciách by ste nemali veriť?

Klíma do bytu je horúcou témou najmä počas horúcich letných dní. Zaobísť sa bez klimatizácie je náročné, mnohí sa však klimatizácie do bytu neprávom obávajú. Týmto mýtom o klimatizáciách do bytu by ste veriť určite nemali!

Schladiť sa počas teplých dní, no najmä nocí, je bez klimatizácie takmer nemožné. Rady starých materí nepomáhajú alebo pomáhajú len minimálne. Načo však špekulovať, keď riešenie je na dosah ruky? Nazýva sa klimatizácia. Klimatizácie nájdeme vo všetkých hoteloch, obchodných centrách, na mnohých pracoviskách a vo vozidlách. Prečo si tak nedopriať klimatizáciu aj do bytu? Problémom sú častokrát negatívne mýty, ktoré o klimatizáciách kolujú v spoločnosti. Tieto mýty sú z čias, kedy klíma do bytu ani z ďaleka nedosahovala úroveň, na akej je dnes. Prakticky žiaden z mýtov o klimatizáciách tak už pri moderných zariadeniach neplatí. O akých konkrétnych mýtoch však hovoríme?

Vysoká cena, náročná údržba a zápach?

Jedným z najväčších mýtov je vysoká cena klimatizácií. Keďže v dnešnej dobe už klimatizácie vyrábajú stovky firiem, stali sa bežnou súčasťou našich životov a ich ceny sú dostupné prakticky pre každého. Zvoliť si môžete z rôznych modelov a získať tak klimatizáciu, ktorá presne zapasuje do vášho bytu a nebudete platiť zbytočne veľa. Mýtom sú aj prevádzkové náklady, respektíve spotreba elektrickej energie, ktorá je pri moderných klimatizáciách minimálna.

Obávať sa netreba ani servisu, klimatizáciu je síce dobré raz za rok nechať skontrolovať technikom, ktorý prípadne doplní chladivo a vymení filtre, inak však klimatizácia nevyžaduje žiadnu údržbu. Vďaka radám rôznych filtrov klimatizácie čistia vzduch a robia ho čistejším, ako je vzduch z otvoreného okna. Vzduch z klimatizácie, ktorý dýchate, je tak mimoriadne čistý, bez zápachu a hygienický.

Plusom sú mnohé moderné riešenia ako rôzne automatické programy či možnosť spárovania so smartfónom. Pri kúpe klimatizácie sa zamerajte na kvalitu, zaujímavou voľbou sú klimatizácie Samsung, ktoré nepatria k najlacnejším, no prinášajú mnoho moderných technológií, ktoré stoja za to. Viac o nich sa dozviete na webe – https://www.samsungklima.sk.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy