Bývanie

Je čas na poriadne tienenie aj na sieťky proti hmyzu na dvere

Jarné a letné mesiace milujeme. Slniečku sa najprv snažíme byť čo najbližšie, ale pravdou je, že už v prvých teplých dňoch nás vie potrápiť svojou intenzitou. Ešte horšie je, keď sa k nám rozhodne nasťahovať cez otvorené okná hmyz. Všetkým týmto nepríjemnostiam, ktoré nám kazia leto, je možné zabrániť. Zadovážte si včas vhodné žalúzie, rolety na okná, či sieťky proti hmyzu na dvere.

Interiér potrebuje v lete zatieniť

Možností tienenia je dnes hodne a v modernom bývaní už dávno prekonali klasické záclony so závesmi. Stále obľúbenejšie sú vonkajšie tieniace prvky, či už ide o vonkajšie žalúzie, alebo o rolety na okná. Tie totiž dokážu ponúknuť aj ďalšiu funkciu, ktorou je zvýšenie bezpečnosti protihlukové vlastnosti. Avšak interiér potrebujeme nielen pritieniť, či ukryť pred zrakmi susedov, ale taktiež ochrániť pred otravným hmyzom. Či už ide o muchy, nočné motýle, alebo o komáre. Nie je nič horšie, než komár, ktorý sa rozhodne v noci v spálni na nás pohostiť.

Vonkajšie žalúzie a rolety na okná

Umiestnenie tieniacich prvkov na okná z vonkajšej strany má mnoho výhod. Tieniaci prvok neprekáža pri vetraní, pritom nemusí zakrývať iba sklo, ale celý okenný otvor. Aj preto majú predovšetkým vonkajšie rolety taktiež tepelnoizolačné výhody (v lete i v zime) a považujú sa tiež za bezpečnostný prvok.

Hliníkové horizontálne vonkajšie žalúzie umožňujú regulovať množstvo prichádzajúceho svetla do interiéru. Vyrábajú sa z hliníku, ktorý je odolný poveternostným vplyvom a je bezúdržbovým. Aj rolety na okná sa vyrábajú z hliníku. Existujú nadokenné rolety, podokenné rolety podmietkové rolety. Dnes sa často dodávajú s motorickým elektrickým ovládaním, ktoré býva centrálne.

Sieťky proti hmyzu na dvere

Veľmi dôležitou ochranou v lete sú sieťky proti hmyzu na dvere. Dvere na terasu a na balkón, i bežné dvere na záhradu, nechávame v lete otvorené. To však láka predovšetkým hmyz. Do domu nám však môže vbehnúť i vletieť aj iný živočích. Tomu všetkému vedia zabrániť siete na dvere. Tie sa vďaka pántom dajú otvárať štandardne až do uhlu 90°. Rovnako ako vonkajšie žalúzie a rolety ich dodáva CEDERA.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy