Bývanie

Rôzne typy sporákov – aké sú ich výhody?

Poznáte všetky typy sporákov? V dnešnej dobe poznáme tri najobľúbenejšie a najpredávanejšie typy sporákov, a to sklokeramický, kombinovaný a indukčný sporák. My vám povieme pár rozdielov medzi nimi a taktiež ich výhody a očarujúce funkcie.

Medzi jeden z najpredávanejších sporákov patrí sklokeramický sporák. Má vstavaný displej a štyri varné zóny pre rôzne veľkosti hrncov. Tieto varné zóny majú tiež rôznu intenzitu, podľa toho, čo idete variť. Sklokeramický sporák je obľúbený najmä kvôli svojmu modernému vzhľadu a praktickosti. Nemusíte sa zaoberať plynovou bombou na chod sporáku. Stačí vám elektrický prúd a váš sporák bez problémov funguje. Taktiež tu máte praktický úložný priestor pre plechy a iné drobnosti. Dokonca, super rýchly ohrev pripraví už za štyri minúty rúru predhriatu na 150 stupňov.

Indukčný sporák je takisto obľúbený pre svoj chod, pomocou elektrického prúdu a dotykových tlačidiel. Rúra dokonca obsahuje XL plech, ktorý slúži na prípravu a pečenie viacerých pokrmov naraz. Indukčný sporák tiež obsahuje množstvo inteligentných funkcií vďaka čomu je varenie a pečenie zábavnejšie a rýchlejšie. Výhody varenia na indukcii sú presvedčivé – potraviny sa nepripaľujú, varenie je úspornejšie, rýchlejšie a zdravšie. Navyše nehrozí, že sa o dosku ľahko spálite.

Kombinované sporáky s praktickými funkciami

Úspora financií vďaka energetickej triede A, objem rúry 65 litrov, super rýchly ohrev a štyri plynové horáky. Toto všetko a ešte oveľa viac vám zabezpečia kombinované sporáky. Dokonca, nájdete tu aj funkciu TS programátor, na ktorom si dokážete nastaviť začiatok a koniec pečenia, a tak sa nemusíte obávať, že by ste na to zabudli. Dvierka na rúre sú tiež vybavené tromi ochrannými sklami, a tak sa zabráni nechcenému popáleniu.

Tak neváhajte a vyberte si ten správny sporák pre vás. Pri výbere nezabúdajte na ich výhody, funkcie a využitie. Veríme, že si vyberiete správne a obohatíte tak vašu kuchyňu o nového šikovného pomocníka!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy