Bývanie

Epoxidový stôl – unikátny výtvor, ktorý môžete mať doma aj vy!

V modernej dobe hľadáme neustále rôzne nové spôsoby, ako si originálne a štýlovo zariadiť naše bývanie. Jedným z najzaujímavejším spôsobov môžu byť práve epoxidové stoly. O čom to hovoríme?

Ako už môžete tušiť, epoxid je chemická zlúčenina. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako nejaká hrôzostrašná chemická látka, je však pritom obyčajná živica. Kým živicu ste doteraz možno poznali len ako lepkavú a hustú kvapalinu, ktorá vyteká z poškodených stromov, vedzte, že živica má v živote rôzne uplatnenie. Napríklad, epoxidové nátery sa využívajú na podlahy a zalievanie rôznych predmetov. Z titulku tohto článku ste už pravdepodobne vyčítali, že epoxid sa dá využiť aj na výrobu originálnych stolov. Načo je to však dobré? Nuž, epoxidové stoly sú ako umelecké diela. Je to niečo ako mať drahý obraz, ktorý je však zároveň praktický. Epoxidový stôl nielenže unikátne vyzerá, naviac je plne použiteľný. Môžete si ho tak pokojne umiestniť do obývačky a ukladať na neho pohostenie pre návštevy. Samozrejme, epoxidové stoly nezoženiete len tak na každom rohu a nie sú ani najlacnejším artiklom. Za svoje peniaze však dostanete originálny stôl, aký len tak hocikde neuvidíte. Ako vlastne taký epoxidový stôl vzniká?

Náročný proces

Epoxidové stoly môžu byť vytvárané rôznymi spôsobmi. Základom je vždy drevený stôl a epoxidová zlúčenina. Živica ako taká je na výrobu epoxidových stolov nepoužiteľná, využívajú sa tak rôzne zlúčeniny a tužidlá, ktoré zaistia, aby bol epoxidový stôl po zaschnutí pevný a odolný. Stretnúť sa môžete aj s rôznymi experimentami v podobe farebného epoxidu, ktorý pôsobí mimoriadne exkluzívne. Možným riešením sú jednoduché epoxidové stoly, ktoré sú vyrobené zaliatím starého dreveného stola do epoxidu. Pod epoxidovou vrstvou sa tak nachádza starý drevený stôl, ktorý vidíte ako cez sklo. Epoxidové stoly však môžu byť aj oveľa komplexnejšie. Pomocou epoxidu sa dajú na stole vytvárať rôzne obrazce, predely a iné zaujímavé útvary. Možnosti sú jednoducho neobmedzené a výsledok vždy stojí za to!

Epoxidový stôl od profesionálov

Napriek tomu, že na internete nájdete viacero návodov, ako si vyrobiť svoj vlastný epoxidový stôl, jeho výrobu by ste radšej mali nechať na profesionálov. Totiž, manipulácia s epoxidom nie je tak jednoduchá, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Nehovoriac o tom, že ak chcete vyrobiť skutočne skvele vyzerajúci epoxidový stôl s rôznymi obrazcami, ktoré vyrážajú dych, musíte byť profesionál. Takí profesionáli pôsobia napríklad v spoločnosti Royal, experta na výrobu epoxidových stolov. V ponuke spoločnosti Royal nájdete už hotové epoxidové stoly na predaj, môžete si však objednať aj vlastný epoxidový stôl na zákazku. Tak skrášlite svoje priestory epoxidovým stolom aj vy!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy