Bývanie

Ako zväčšiť malú kuchyňu? Pomôže správne zvolená kuchynská linka

Málokedy máme na kuchyňu tak veľký priestor, ako by sme si predstavovali. Pomôcť si ale dokážeme rôznymi trikmi a premyslenými riešeniami.

Kuchyňu zväčší správna voľba skriniek

Či presnejšie povedané, keď skrinky nahradíte zásuvkami. Tie sú praktickejšie aj pre ukladanie hrncov. Preferujte teda také riešenie kuchyne, ktorá má taktiež zásuvkové skrinky. Do klasických skriniek zas ide použiť rôzne výsuvné koše, či koše pevné na dvierka z vnútornej strany. To všetko vám pomôže dať veciam systém a efektnejšie pracovať s priestorom, ktorý máte.

TIP: Kvalitné kuchyne dodáva Okay.sk. Pozrite sa na ich široký sortiment.

Vrchné skrinky až po strop

Získajte priestor vo vrchných skrinkách. Mnoho vecí používame veľmi zriedkavo. Môže ísť o niektoré prístroje, manuálne pomôcky, ale aj o sviatočný porcelán. Dnes už ho nemáme vo zvyku príliš vystavovať. Preto preňho urobte miesto v horných skrinkách. V tých, ktoré pridáte k linke tak, že bude siahať až do stropu. Má to aj obrovskú výhodu. Už nebudete musieť na skrinkách neustále upratovať nepríjemné mastné usadeniny, ktoré sú pre kuchyňu tak typické.

Skúste linku do L či do U

Niekedy prekvapí, že sa nám aj do pomerne malej kuchyne vojde riešenie do L či do U. To nám dokáže množstvo úložných priestorov aj pracovnú linku znásobiť, niekedy aj strojnásobiť. Merajte, skúšajte, premýšľajte. Ak sa vám takto nepodarí umiestniť klasickú hlbokú linku, skúste pracovať s iným typom nábytku, či trebárs iba s hornými skrinkami, pod ktoré urobíte policu vo výške pracovnej dosky linky. Na stenu pod túto dosku potom môžete umiestniť rôzne praktické koše. Nielen na triedený odpad či kompost, ale aj na odkladanie rôznych vecí.

Barový pult s úložným priestorom

Kuchyňa dnes býva súčasťou spojeného obytného priestoru. Často sem umiestňujeme barový pult. Napadlo vás využiť tento priestor ako odkladací? Môže obsahovať praktické police, zásuvky aj skrinky.

Kuchyňu zväčšia aj spotrebiče

Miesto získate s umývačkou riadu. Zaberie vám síce miesto pre jednu skrinku, ale na druhú stranu, vďaka umývačke riadu nepotrebujete veľký drez, miesto na umytý riad a všeobecne potrebujete riadu v domácnosti menej. Vždy totiž máte riad čistý a pripravený na používanie.

Miesto šetrí aj správna voľba spotrebičov. Voľte tie vstavané. Je to príklad kávovaru aj mikrovlnnej rúry. Vstavané malé spotrebiče nezaberajú miesto na pracovnej doske.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy