Bývanie

Čakáte bábätko? Než sa vyberiete do pôrodnice, nachystajte detskú izbu

Nenechávajte si prípravu detskej izby až na čas, kedy sa bábätko narodí. Nikdy neviete, či zrovna vy budete mať tichučké dieťa, ktoré prespí celý deň, a vy budete mať času toľko, ako ešte nikdy. Príliš s tým radšej nepočítajte. Pravdepodobnejšie je, že sa pri bábätku nezastavíte a čo nepripravíte v dome či v byte pred jeho príchodom, potom už stihnete len veľmi ťažko. Pustite sa preto do zariaďovania detskej izby včas.

Začiatkom tretieho trimestra je posledná šanca stihnúť prípravu detskej izby pred pôrodom. A úprimne, pustiť sa do toho skôr je ešte istejšie. Pravdepodobne už viete pohlavie vášho dieťatka, takže pokiaľ ide o vybavenie, dokážete ho podľa toho prispôsobiť. Aj keď detské izbičky sú dnes tak neutrálne krásne a pastelové, že na pohlaví dieťatka zas tak nezáleží.

Detská izba musí byť krásna aj praktická

Ako zariadiť detskú izbu pre bábätko? Určite sa nadchnete predovšetkým pre nádherné farby a tvary. Nezabudnite ale ani na praktickosť jednotlivých kúskov nábytku. E-shop Erbesi predáva detský nábytok pre bábätká, ktorý je nielen krásny, ale aj praktický. Detská postieľka má jednou rukou zosúvateľnú bočnicu a vďaka kolieskam je mobilnou. Príkladom praktického kúsku je tiež komoda 3v1, ktorú je možné použiť ako prebaľovací pult, vaničku, aj ako bielizník. Vďaka tomu máte praktický kus nábytku, ktorý bude vám a bábätku slúžiť aj potom, čo už sa bude kúpať samo vo vani a behať bez plienky.

Inšpiratívne a bezpečne

Nábytok by mal pomôcť dieťatku vytvoriť tzv. pripravené prostredie (podľa filozofie Montessori), vďaka čomu sa bude prirodzene rozvíjať. Mal by mu ponúknuť vizuálne podnety, možnosti hry aj pohybu. Nesmieme zabúdať ani na bezpečnosť. Detská izba musí byť bezpečná pre deti každého veku. Nábytok musí byť stabilný, vždy ho ešte pripevnite k stene. Nemal by mať ostré hrany a rohy. Musí byť zo zdravého materiálu, vrátane ekologických náterov určených pre najmenšie deti. Taký ponúka Erbesi.sk.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy