Bývanie

5 tipov, ako jednoducho ozdobiť steny v kuchyni

Každá žena v domácnosti chce, aby jej kuchyňa bola nielen pohodlná a funkčná, ale aj útulná a jedinečná. Ak si ale na dekorovanie tohto interiéru nemôže dovoliť pozvať profesionálneho dizajnéra, dá sa, si typický interiér kuchyne spestriť jednoduchými spôsobmi. V tomto článku vám povieme, ako si vyzdobiť steny v kuchyni vlastnými rukami bez pomoci odborníkov.

Predtým, než sa ale do toho pustíte, je potrebné si ešte pripomenúť niekoľko dôležitých bodov.

  • V malej kuchyni by ste to so zdobením stien nemali preháňať. Najlepšie je obmedziť sa na jeden druh dekoru na jednom mieste (napríklad nad jedálňou).
  • Väčšina typov dekorov by mala byť umiestnená v úrovni očí alebo o niečo vyššie.
  • Vyberte si dekor na základe celkového štýlu a farebnej schémy kuchyne.

Vyskúšajte obrázky

Toto je možno jeden z najjednoduchších a klasických spôsobov zdobenia stien. Obrázky môžu ozdobiť kuchyňu vyrobenú v akomkoľvek štýle. Vyberajte si ich aj podľa rámov, ktoré celkový dizajn podčiarknu. Nezabudnite na ich správne rozloženie a v prípade potreby sa inšpirujte radami znalého bytového architekta.

Fotografie

Aj správne vybrané fotografie môžu byť vynikajúcou dekoráciou interiéru. Fotografie môžete umiestniť na steny v rámoch alebo bez nich. Z takýchto spomienok si môžete tiež vytvárať kompozície obrázkov alebo celé panely.

Dekoratívne obklady

Tento typ dekorácie je ideálny do tradičnej, ale aj modernej kuchyne. Môžete si vybrať mozaikové modely obkladov, štýlový mramor alebo travertín, ktorý vo svojej vysoko lesklej povrchovej úprave dodá kuchyni nádych nezvyčajného luxusu. Hlavná vec je, že si tieto obklady dobre rozumejú s interiérom kuchyne, ľahko sa udržiavajú a príjemne spolu s celým priestorom harmonizujú. Ak sa ale obávate správnej kombinácie, môžete pre vytvorenie krásnej kuchyne opäť osloviť moderné interiérové štúdio Bratislava.

Dekoratívne nálepky

Aj dekoratívne nálepky sú vhodnejšie pre kuchyne v modernom štýle, ale dajú sa použiť aj na dekoráciu tradičných kuchýň. Veľkou výhodou dekoratívnych nálepiek je, že ich výber je obrovský. Môžete si zvoliť zo stoviek hotových možností, a ak stále neviete nájsť to, čo ste hľadali, môžete si objednať nálepku pre individuálny dizajn.

Tapety

V neposlednom rade môžete na dekorovanie stien v kuchyni použiť aj moderné tapety. Štýlov je naozaj dosť, takže si určite vyberiete. Uprednostnite ale vliesové modely, ktoré sa dajú jednoducho umývať a udržiavať v dokonalom a pôvodnom stave. Nezdobte nimi tiež všetky steny, ale len jednu priečku, aby vynikla.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy