Bývanie

Ako si zariadiť spálňu, aby ste sa v nej cítili príjemne?

Spálňa by mala byť dokonalým miestom na oddych a regeneráciu. Manželské postele sú samozrejme základ, ale potrebovať budete aj ďalšie zariadenie. Pre pokojný spánok je však dôležité, aby spálňa nebola príliš zaprataná.

Začnite výberom postele

Hlavnou hviezdou všetkých spální sú pohodlné manželské postele. Pri zariaďovaní spálne by ste preto mali začať práve výberom postele a od toho sa odraziť. Minimálna šírka postele by mala byť 160 cm, komfortnejšia je však 180 cm. Ideálna dĺžka postele je o 25 cm dlhšia ako je vaša výška.

Samozrejme ohľad treba brať aj na veľkosť miestnosti. K posteli by ste sa mali pohodlne dostať z oboch strán. Dôležitým parametrom je aj výška postele, ktorá by mala byť 45 – 55 cm. Výšku si zvoľte takú, aby sa vám z postele dobre vstávalo.

Zaobstarajte si aj nočný stolík

Nočný stolík by mal byť na každej strane postele, aby ste mali obaja svoj priestor na odkladanie drobností. Spálňa by mala byť usporiadaná, nemali by sa v nej nachádzať zbytočnosti. Všetky nevyhnutné maličkosti ako knihy, okuliare, mobil a podobne môžete schovať do skrinky alebo zásuvky nočného stolíka. Na stolík samozrejme patrí malá lampička. Aby spolu všetko pekne ladilo, vyberte si nočný stolík, ktorý bude v podobnom štýle ako posteľ. Ideálne samozrejme je, ak sú z rovnakej modelovej rady.

Kreslo na relax a čítanie

Nové relaxačné kreslá môžu byť súčasťou obývačky, pracovne ale aj spálne. Ak je vašim útočiskom práve spálňa, doprajte si okrem pohodlnej postele aj kreslo. Najviac ho oceníte ak si chcete v pokoji čítať, alebo len tak odpočívať a vychutnávať si ticho. Okrem klasického kresla si môžete vybrať aj hojdacie kreslo, ktoré sa môže hodiť aj pri uspávaní bábätiek. Maximálny komfort vám ponúkne aj relaxačné kreslo s taburetom. Kreslo môže štýlovo ladiť s ostatným nábytkom, alebo sa stať príjemným akcentom a oživiť miestnosť.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy