Bývanie

Ako si poradiť s malou kúpeľňou?

Malá kúpeľňa je údelom predovšetkým bytov, ale stiesnenejšie miestnosti sa nájdu aj v rodinných domoch. Ak nechcete rekonštruovať a meniť dispozíciu, malú kúpeľňu vyrieši vhodne zvolené zariadenie a kúpeľňový nábytok.

Vaňa ale sprchový kút?

Toto je častá dilema, ktorá sa netýka len malých kúpeľní. Obe možnosti majú svoje výhody, ale keď sa bojuje o každý centimeter, zvyčajne vyhráva sprchovací kút. Obľúbené sú walk-in sprchovacie kúty, teda kúty bez dverí. Tvorí ich sklenená zástena a vanička, takže dokážu opticky zväčšiť priestor. Vaničku je možné aj zapustiť, čím dosiahnete bezbariérový vstup.

Relax vo vani je niekedy na nezaplatenie, ale v malých priestoroch treba robiť kompromisy. Ak sa predsa rozhodnete pre vaňu, môže to byť na úkor komfortu a zrejme si budete musieť odpustiť aj nejaký ten pekný kúpeľňový nábytok.

Získajte úložný priestor

Skrinky a zásuvky sú nevyhnutné na odkladanie uterákov, osušiek, kozmetiky, čistiacich a pracích prostriedkov a ďalších drobností, ktoré patria do kúpeľne. Aj malá kúpeľňa sa dá efektívne využiť. Praktické sú najmä vysoké a úzke závesné skrinky a štýlové skrinky pod umývadlo. Ušetriť trochu miesta dokáže aj závesné umývadlo, ktoré sa dá vyplniť väčšou skrinkou. Okrem toho závesné skrinky aj toaleta sú praktické aj pri umývaní či vysávaní podlahy.

Stavte na svetlé farby

Priestor aspoň opticky zväčšia svetlé farby, ktoré by mali hrať prím v celej kúpeľni. Základom sú obklady a podlaha, príliš tmavé by nemali byť ani skrinky. Farebný akcent si môžete dovoliť pri doplnkoch, alebo na malých plochách. Napríklad skrinky pod umývadlo môžu byť biele či béžové so zásuvkou tmavšej farby. Farebne sa môžete odviazať pri maličkostiach ako sú uteráky, stojany na zubné kefky a podobne. S optickým zväčšením miestnosti pomôže aj väčšie zrkadlo.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy