Bývanie

Aké záhradné nástroje sa vám budú na jar hodiť?

S príchodom jari sa blíži aj prvé jarné upratovanie záhrady. Keď bude vonku pekné slnečné počasie a vy budete mať čas, určite vybehnite von, do záhrady a zistite, čo všetko treba spraviť. Predtým, ako sa pustíte do samotného upratovania, si premyslite, čo vlastne treba spraviť a koľko času vám to zaberie. Do práce!

V prvom rade odpracte z pôdy a zo zeme všetky veľké časti, ktoré tam nepatria. Môže ísť o spadnuté konáre, veľké kamene, zvyšné kopy lístia, ktoré sa zabudli upratať ešte na jeseň a podobne. Pri takejto práci sa vám môžu hodiť nasledujúce nástroje:

Krovinorez

Praktické krovinorezy patria jednoznačne medzi najvšestrannejšie záhradné nástroje. Ich jednoznačne najväčšou výhodou je, že ich môžete použiť na nesmierne veľa činností. Sú preto ideálnym nástrojom pre každého, kto sa na jar chystá do svojej záhrady.

Využiť ich môžete napríklad na kosenie trávnika alebo na pílenie kríkov a stromov. Použiť ich môžete aj na iné drobné úpravy v záhrade. Krovinorezy majú jednoduchú údržbu, preto sa nemusíte báť, že by sám ich čistenie zabralo príliš veľa času.

Motorová píla

Po zime vás môže v záhrade čakať aj nemilé prekvapenie, napríklad spadnutý veľký konár. Vtedy vám krovinorez nebude stačiť. Vtedy budete potrebovať výkonnú motorovú pílu. V rukách sa najlepšie držia motorové píly s nízkymi vibráciami, vďaka čomu vás nezačnú okamžite pri pílení bolieť ruky. Ich vysoký výkon zaručuje dobre odvedenú prácu.

Mať doma motorovú pílu je veľmi výhodné, nakoľko počas celého roka, nielen na jar, ju viete využiť. Pri kúpe si všímajte najmä jej výkon a reťaz. Reťazové píly využijú nielen začínajúci záhradní majstri ale aj skúsení profesionáli.

Využite zľavy, ktoré na jar sú a kúpte si vhodný krovinorez a motorovú pílu, aby sa vám vašu záhradu podarilo udržiavať počas celého roka.

Zdroj obrázku: schab / Shutterstock.com

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy