Bývanie

Koberec do každej domácnosti

Zariaďovanie interiéru sa môže niekedy zdať ako veľmi náročné, pretože si chcete byť istí, že to urobíte ako najlepšie môžete a interiér vám tak vydrží aj niekoľko rokov. Otázkou niekedy môže byť, či zvoliť alebo nezvoliť koberce. Aká by bola vaša odpoveď? Zabudnite na starodávne koberce, vyberajte štýlové.

Menší rozmer vo vašom štýle

Keď sa rieši v interiéri otázka kobercov, mnoho ľudí možno bude odrádzať fakt, že sa v ňom drží viac prachu, je náchylný na nečistoty a alergici môžu pri ňom trpieť. Kvalitné moderné koberce však nemusíte dať na celú plochu izby, stačí zvoliť menší rozmer a vyhnete sa veľkému hromadeniu nečistôt.

Pozrite si ponuku metrážnych kobercov, pri ktorých si vyberiete jeho dĺžku, akú potrebujete. Šírka koberca ostáva rovnaká a podľa metrov sa bude odvíjať aj jeho cena. Jednotkovú cenu za meter si viete vynásobiť počtom, ktorý budete do svojho interiéru kupovať. Takto si môžete zadovážiť napríklad dva kusy štýlových kobercov ku sedačke pod konferenčný stolík a pravidelne ich vymieňať.

Čistota, pol života

Ak sa rozhodnete mať takto dva kusy, budete to mať omnoho jednoduchšie s čistením kobercov a efektívne sa budete zbavovať nečistôt. Vo väčšine prípadov nebude vaša práčka tak veľká, že by sa do nej váš koberec zmestil, a teda je lepšie zaniesť ho do čistiarne, kde si oň nemusíte robiť starosti. Odborníci budú presne vedieť, ako váš daný koberec vyčistiť, vysušiť a aké prostriedky použiť.

Na vás je len ho tam doniesť a vyzdvihnúť, o ostatné sa postarajú profesionáli. Vy by ste mali pravidelne každý týždeň koberec povysávať a v ideálnom prípade aj vyprášiť, ak vám to jeho rozmery dovoľujú. Pri veľkých kobercoch je vhodné už zvoliť aj tepovanie na hlbšie a zažratejšie nečistoty, ktorých sa máte problém zbaviť. Nečakajte až do extrému a radšej ho čistite preventívne.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy