Auto/moto

Aké typy puklíc poznáme?

Puklice nie sú len dizajnovým prvkom, ktorý dokáže skrášliť vaše auto, ale spĺňajú aj niekoľko ochranných funkcií. Vedeli ste však, že si môžete vybrať hneď z niekoľkých typov tohto autodoplnku.

Puklice sú azda tým najčastejším autodoplnkom, ktorý môžeme na kolesách áut vidieť. Mnohí vodiči si puklice kupujú toho z dôvodu, že chcú o čosi viac skrášliť svoje vozidlo.

Iní zas nedajú dopustiť na ich ochrannú funkciu. Vďaka nim si totiž chránia disky pred vonkajšími znečisteniami.

Ako to však už býva pri väčšine druhov autodoplnkov, tak aj pri pukliciach existuje hneď niekoľko typov, s ktorými sa pri kúpe môžete stretnúť.

Ako puklice vyberať?

Ešte predtým, než vám prezradíme dva najbežnejšie typy puklíc, ich výhody a nevýhody, je dôležité sa pozrieť na to podľa čoho puklice vyberať.

Tým základným pravidlom pri výbere puklíc, je vyberať puklice na konkrétnu značku vašeho auta.

Ak ste napríklad vlastníkom auta od značky Seat, tak pochopiteľne nakupujte len puklice Seat. V prípade, že by ste tak neurobili, môže sa vám stať, že daná puklica na vaše auto nebude dobre sedieť.

Celoplošné puklice

Prvým a zároveň aj tým najstarším typom puklíc sú takzvané celoplošné puklice, ktoré boli populárne najmä pred niekoľkými rokmi.

Ich popularita klesá kvôli nie až tak atraktívnemu dizajnu, no je nutné uznať, že tento typ puklíc poskytuje tú najlepšiu možnú ochranu diskov.

Lúčové puklice

Oveľa častejším typom puklíc sú takzvané lúčové puklice, ktoré sa v dizajne podobajú na populárne elektróny.

Tento typ puklíc si vodiči vyberajú predovšetkým kvôli atraktívnemu dizajnu. Čo sa týka samotnej ochrany, tá nie je tak efektívna ako v prípade celoplošných puklíc.

Ktoré sú pre mňa vhodné?

To, ktorý typ puklíc je pre vás vhodný v zásade závisí na vás a na tom, aký dôraz prikladáte dizajnu svojho auta.

Pokiaľ výzor auta až tak neriešite a je to skôr pre vás vec, ktorá vás má dostať z bodu A do bodu B, tak vám odporúčame staviť na celoplošné puklice.

Ak však chcete, aby vaše auto vyzeralo čo najlepšie lúčové puklice sú pre vás nevyhnutnosťou.

Zdroj obrázku: Moonflies Photo / Shutterstock.com

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy