Bývanie

4 tipy na trendy podlahy

Podlahová krytina je veľmi dôležitý interiérový kúsok z estetického hľadiska, ktorý dotvára atmosféru v celej miestnosti. Tak prečo by ste nemali skúsiť jeden z najnovších trendov, aby váš domov alebo podnikanie vyzerali, ako ste vždy chceli? Tu je niekoľko nápadov, ktoré môžete pred rekonštrukciou zvážiť.

Korkové podlahy

Korok si znova po rokoch našiel cestu na výslnie a čoraz viac domácností po tejto prírodnej alternatíve siaha. Korok je obnoviteľný zdroj, podlahy sú vyrobené z kôry korkových dubov. Vzhľadom k tomu, že sa stromy dokážu regenerovať a kôra im dorastá, výrobok je oveľa udržateľnejší ako mnoho iných druhov materiálu. Navyše, jeho pútavý vzor vytvára skvelú kombináciu s neutrálnymi a elegantnými prvkami, ako sú napríklad biele steny. Korkové podlahy sú tiež antialergické a ideálne pre domácnosti s deťmi.

„Vekom poznačené“ drevo

Ide o jeden z najpopulárnejších štýlov tvrdého dreva na súčasnom trhu. Mnohí si podobný typ dreva zaobstarajú zo staršieho zdroja, napríklad starej budovy. Nie je to však nevyhnutnosť. Dnešní výrobcovia vám dokážu podobný typ drevenej podlahy vyrobiť aj pomocou rôznych umelých prostriedkov.

Podlahy z tvrdého dreva z tvrdého dreva

Malé kusy dreva usporiadané pravidelne alebo nepravidelne sú bežne známe ako parketové podlahy. Aj tu existuje nekonečné množstvo spôsobov, ako spraviť z tejto unikátnej podlahovej krytiny jedinečnú.Ide o historický kúsok, ktorý sa používal už v 18. storočí. Pútavá elegancia vhodná pre súčasné aj bohémske domy. Tak prečo nie?

Viac farieb

Ak premýšľate staromódne a myslíte si, že podlahy musia mať jednu farbu, popremýšľajte znova. Veď aj prirodzené drevo v sebe nesie viacero rozdielov. Stromy to isté. Môžete na nich pozorovať extrémne rozdiely.Od jemnej blond až po tmavé espreso, ktoré nájdete v samom strede. Zvážte dub, buk, jaseň. Siahnuť môžete ale aj po exotickejších drevinách.

Okrem pravej drevenej podlahy môžete vyskúšať aj rôzne lacnejšie varianty. Laminátové podlahy či vinylové podlahy drevo dokonale imitujú a vy zaiste nepoznáte rozdiel.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy