Bývanie

3 zaujímavosti o laminátových podlahách

Laminátové podlahy oplývajú mnohými užitočnými vlastnosťami: zvládajú záťaž, sú stabilné, jednoduché na údržbu a aj na samotnú montáž. Prečítajte si niekoľko faktov, ktoré ste o tejto podlahovej krytine pravdepodobne vôbec netušili.

1. Výhody, ktoré vám laminátové podlahy prinesú do domácností

Sú vysoko hygienické, sú ideálne pre renováciu aj modernizáciu, ponúkajú vám širokú škálu rôznych imitácií. Na pohľad sú nerozoznateľné od pravého dreva a stávajú sa tak konkurenciou klasických drevených podláh. Sú cenovo dostupnejšie ako mnoho iných podlahových krytín. Podľa záťažovej triedy sa hodia do akejkoľvek miestnosti v dome, aj do komerčných priestorov.

2. S čím by ste pri laminátových podlahách mali počítať

Laminátová podlaha nie je dobrý zvukovým izolantom, musí byť doplnená o podložku alebo iný typ izolácie, ktorý zabráni šíreniu hluku. Sú o niečo chladnejšie a na dotyk nie tak príjemné ako drevo.

3. Aká je štruktúra laminátových podláh?

Laminátové podlahy sú zložené zo štyroch vrstiev. Povrchová vrstva je vyrobená z melamínovej živice, je odolná voči poškodeniu a ochraňuje dekórový papier. Nasleduje dekórová vrstva vyrobená z papiera so žiadaným motívom. Farby, ktoré sú používané na vykreslenie motívu, sú organické a aplikované na papier fototechnickou metódou. Nosná doska je vyrobená z MDF dosky, HDF dosky alebo z drevotrieskovej dosky a tvorí základnú časť podlahovej krytiny. Pod nosnou doskou sa nachádza spodná strana, tá oplýva vodeodolnými vlastnosťami.

Okrem laminátových podláh na trhu nájdete aj iné podlahové krytiny, ktoré si našli svojich fanúšikov. Vinylové podlahy sú skvelou voľbou, ak premýšľate o podlahovom vykurovaní. Korkové podlahy a linoleum zas patria medzi ekologické podlahové krytiny vyrábané z obnoviteľných zdrojov (korku, živice, ľanu a podobne).

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy