Móda a štýl

4 príbehy o TOP hodinkách svojej doby

Hodinky sa považujú za elegantný a veľmi decentný doplnok outfitu. Prečítajte si štyri TOP príbehy o pozoruhodných hodinkách, ktoré definovali (a predčili) svoju dobu.

• Za majiteľku jedného z prvých modelov náramkových hodiniek sa považuje Anglická panovníčka Alžbeta I., ktorá ich dostala od hodinára Roberta Dudleyho v roku 1571. Muži náramkové hodinky nenosili až do konca prvej polovice 20.storočia. Práve v tom období sa objavili na zápästiach vojakov, ktorí bojovali v II. svetovej vojne.

• Prvý moderný chronograf vynašiel Louis Moinet v roku 1816. Verzia z roku 1844, ktorej autorom bol Adolphe Nicole, bola zase prvou verziou nastaviteľného chronografu – ru
ička sa dala po novom spustiť, zastaviť a vrátiť späť na „nulu“. To Moinetov chronograf nedokázal, prvenstvo mu však už nikto nezoberie.

G Shock Casio hodinky patria k najúspešnejším hodinkám na svete. Zdobí ich nie len obrovský komerčný úspech a desiatky miliónov predaných kusov, ale aj obdivuhodná odolnosť. Už prvé modely, vyrobené v roku 1983 a vybavené 10-vrstvovým odolným plášťom, vydržali testovanie pádom z trojpodlažnej budovy. Nečudo, že modely Frogman a Gulfmaster nosia aj príslušníci US Navy seals.

• The Patek Philippe Caliber 89 boli vyrobené v roku 1989 a dlho sa považovali za najkomplikovanejšie hodinky na svete. Vyrobili ich z 18-karátového zlata a 1728 komponentov. Hodinky mali 33 špeciálnych funkcií, vrátane merania teploty a mapy hviezdnej oblohy. V roku 2015 ich komplikovanosťou predčili hodinky Vacheron Constantin 57260, zložené z 2800 komponentov, pričom každý jeden je ručne zdobený iným majstrom-hodinárom.

Ak hľadáte skvelé značkové hodinky, nevynechajte e-shop Hodinky.sk. 10 ročná tradícia a punc oficiálneho predajcu hodiniek vyberaných značiek ako Casio, Tissot, Esprit, Fossil, Certina a ďalších dávajú záruku hodnotného nákupu a dlhotrvajúcej spokojnosti.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy