Bývanie

Typy posuvných dverí a prvky ich konštrukcie

Dverové posuvné systémy sú už dlho trvalým trendom v dizajne interiérov. Okrem elegantného vzhľadu majú vynikajúcu funkčnosť, praktickosť a ergonómiu. Rôzne verzie posuvných dverí umožňujú úspešne zónovať alebo zjednotiť priestor bez ovplyvnenia stavebnej konštrukcie miestnosti.

Druhy posuvných dverí v závislosti od materiálu

Bohatosť dizajnových riešení moderných posuvných dverí dokáže ohromiť aj tie najodvážnejšie predstavy. Majú rôzne tvary (pravouhlé, oblúkové, polomerové), konštrukciu a veľkosť a navyše sa dajú vyrobiť z rôznych materiálov a ich vhodnej kombinácie.

Výber materiálu pre konkrétny typ posuvných dverí určuje nielen ich dekoratívne vlastnosti a štýlové doplnky, ale aj zvolené dizajnové prvky, ktorými môžu byť aj obyčajné a zároveň pevné úchytky.

Zásady montáže posuvných systémov rozhodujú

Napriek obrovskej škále možností posuvných dverí existujú iba dve konštrukčne funkčné koncepcie takýchto systémov – paralelné posuvné a posuvné skladanie. Odlišujú sa nielen v dizajne a spôsobe pohybu, ale aj v odoberateľných mechanizmoch, ako aj v ich inštalačnej technológii. Vo veľkom to ale všetko závisí najmä od samotných posuvných systémov.

Súčasný dizajn s modernými prvkami pôsobí elegantne a jednoducho

Štýl dverí bude určený najmä materiálom použitým na vytvorenie posuvného systému stavaných skríň. Moderný dizajn posuvných a sklápacích dverí sa dlho podobal tým primitívnym plastovým konštrukciám, ktoré sa prvýkrát objavili pred 25 rokmi. Súčasne modely ale demonštrujú myslenie vtedajších dizajnérov a prvky posuvných systémov vyzerajú vďaka tomu úplne inak. Je už len na vás, aby ste si vedeli vybrať kvalitu, o ktorej sme vám práve niečo povedali.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy