Bývanie

Ako najlepšie usporiadať priestor obývacej izby

Obývacia izba je rodinná miestnosť, v ktorej strávime takmer väčšinu svojho voľného času. Prístupy k organizácii obývacej izby je možné nastaviť rôzne. Dnes vám povieme o tých najúčinnejších.

Keď rozhoduje jeden centrálny prvok

V obývačke musí byť jeden bod, od ktorého sa bude odvíjať celé zariadenie. Takýmto ohniskom je základný prvok miestnosti. Ten, okolo ktorého je rozložený celý priestor. Týmto bodom môže byť čokoľvek: knižnica, krb, televízia, stena s fotografiami visiacimi na nej, alebo panoramatické okno, ktoré púšťa dokonalé svetlo na modernú sedačku v tvare U.

Jedným z obľúbených a mimoriadne moderných príkladov je ale aj televízia. Ak je centrom obývacej izby, potom sú všetky ostatné predmety vyberané k nej: sedačka je otočená smerom k televízoru a môže byť doplnená o taburet s dekoratívnymi vankúšmi pre sedenie na podlahe.

Najlepší priestor na komunikáciu

Pre tento typ obývacej izby je vhodná nasledujúca možnosť. Pohovky a kreslá by mali byť rozmiestnené tak, aby sa všetkým osobám zaistila maximálna miera pohodlia a komfortu pri nadväzovaní kontaktov a vyjadrovaní svojich názorov. Tu by sme vám neodporúčali voliť sedaciu súpravu do rohu, ktorá môže pôsobiť trochu stiesnene.

Vizuálna rovnováha

Rovnováha je dôležitá nie len v našom osobnom živote, ale aj v tom, ako si zariaďujeme svoj vnútorný priestor na bývanie. Ani táto miestnosť nie je na tom inak. Znamená to, že sa musíte snažiť vytvoriť dokonalý vzťah medzi vnútornými objektmi, ich veľkosťou a tvarom.

Musíte venovať osobitnú pozornosť tomu, akým spôsobom korešponduje umiestnenie štýlovej obývacej steny s ostatnými doplnkami. Ide o harmonický vzhľad, ktorý ale nedosiahnete rovnako veľkými predmetmi a tvarmi.

V otvorenom priestore, ktorým obývacia izba určite je by ste mali popremýšľať nad vhodným rozmiestneným kvetov. Preniesť si kúsok prírody k sebe domov nie je nikdy na škodu. Zelené rastlinky vysielajú do okolia veľa pozitívnej energie, tak to spolu s ostatnými radami vyskúšajte.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy