Bývanie

Moderná sedačka je oáza pre celú rodinu – ako si ju vybrať?

V otvorených interiéroch prepojujúcich kuchyňu, jedáleň a obývačku, sa sedacie súpravy stali akýmsi ostrovom v obrovskom priestore. Hitom sú sedačky do U a do L. Tie lineárne, či v štýle 2+1, 2+1+1 či 3+2+1, už vidíme len zriedka.

Máte málo miesta? Zadovážte si veľkú sedačku

Nie, nie je to preklep. Len upozornenie na nový trend, podľa ktorého sa veľké sedacie súpravy do L či do U vojdú aj do tých najmenších obývacích izieb. A ešte sem skutočne patria. Prekvapivo zaberú menej miesta, než rôzne 3+2 riešenia. Zakomponujú sa do miestnosti od steny po stenu a vytvoria odpočinkovú oázu bez toho, aby ste neustále zakopávali o rôzne kreslá a kresielka. Na takto veľkú sedaciu súpravu sa vojde celá rodina aj s návštevou. Alebo sa na nej kedykoľvek pohodlne natiahnete.

Sedačky s pridanou hodnotou

Moderná sedačka je rozkladacia. Práve tieto sedacie súpravy vám vytvoria priestor na spanie naviac – pre rodinu či priateľov, ktorí zostanú na noc. Je to ale aj skvelé miesto na to, aby ste si v rodinnom kruhu zahrali spoločne Človeče, nehnevaj sa.

Sedačky môžu mať tiež integrovaný odkladací priestor. U rozkladacích je to takmer samozrejmosť. Tento priestor môže slúžiť nielen k ukladaniu vecí pre hostí, ale taktiež k odkladaniu rôznych diek, plédov a vankúšikov.

Ako si vybrať vhodný materiál čalúnenia pre sedaciu súpravu?

Nie je dobrý a zlý materiál. Je len materiál, ktorý sa hodí k vášmu životnému štýlu. Iné čalúnenie potrebuje rodina s domácimi zvieratami – s mačkou či so psom, iné s malým dieťaťom. V týchto prípadoch sú nutnejšie odolnejšie textílie. Jednak proti pazúrikom, ale tiež proti detskej kreativite a detským nehodám, napríklad s vyliatym pitím.

Luxus nemusí byť drahý

Ani luxusné sedačky nemusia stáť príliš. Okay.sk vám dnes ponúkne taktiež nábytok, vrátane sedacieho nábytku, a to dokonca pod vlastnou privátnou značkou Henry style. Sedacia súprava zmení váš byt k nepoznaniu.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy