Bývanie

Je lepšie bývanie v meste, alebo na dedine?

Túto otázku si kladú mnohí ľudia. Slobodní jedinci sa iste prikladajú k životu v meste. Niet sa čomu čudovať. Objavujú sa pred nimi nekonečné pracovné, vzdelávacie i zábavné možnosti. Nehovoriac o dopravnej dostupnosti. Komfort, ktorý je mestami ponúkaný so sebou nesie aj početné úskalia. Drahšie obstaranie bývania, nízku bezpečnosť a nedostatok prírodných krás.

Všetko má svoje pre i proti

Bývate celý život v meste? S príchodom rodiny sa to môže zmeniť. Väčšia dediny ponúkajú aj výbornú občiansku vybavenosť. Na dosah ruky sú školy, škôlky, obchody, bývanie za výhodnejšie ceny, dopravné spojenie, dostatok voľnočasových aktivít a hlavne zdravší vzduch a bezpečia. Malé dedinky sú určite veľmi malebné. Príroda je na dosah ruky, ale bývanie na nich ľudia využívajú k obstaranie chaty či chalupy. Práve tu sa môžu venovať záhradkárčenie.

Práce na prvom mieste

Hlavným dôvodom, prečo sa ľudia sťahujú do väčších miest, je pestrá škála pracovných miest za lepšie peniaze. Nie je žiadnou neznámou, že totožné pozície na dedine, sú v mestách oveľa lepšie platené. Akonáhle príde čas na založenie rodiny, ide pre mnohých dostupnosť prírody do pozadia. Obstaranie bytu na okraji miest sa javí ako skvelá varianta. Tieto časti miest nie sú tak zasiahnuté vírom a zhonom modernej doby. Poskytujú dobrú dostupnosť úradov, detských ihrísk i parkov.

Dedinský život je fajn

Bývanie na dedine nie je pre každého. Ak bývate celý život v meste, len ťažko si zvyknete na pracovné tempo vidieka. Ľudia zvyknutí na komfort a dostupnosť služieb miest sa ich len ťažko vzdajú. Obchody sa na dedinách zatvárajú už v päť hodín a cez víkendy väčšinou vôbec nefungujú. V mestách si nakúpite podľa ľubovôle po celý rok. Deti majú veľké možnosti vzdelávania, dospelí zase pracovných miest. Kultúra, šport i zábava v mestách dominuje. Mnohí jedinci si len ťažko poradí s ruchom veľkomesta, iní sa v jeho vieru vyžívajú.

Článok vznikol v spolupráci s magazínom Topmuz.sk

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy