Bývanie

Dom potrebuje kvalitné vchodové dvere

Dom potrebuje kvalitné vchodové dvere

Či už sa bavíme o rodinnom, alebo bytovom dome, v oboch prípadoch platí, že sú kvalitné dvere veľmi dôležité. Domu dávajú dizajn, ale tiež funkčné prvky, vďaka ktorým máme dom bezpečnejší aj tepelne zaizolovanejší. Ako vybrať vchodové dvere?

Vchodové dvere sa vyberajú predovšetkým podľa materiálu. Každý máme vzťah k inému, málokto však dnes trvá na drevených vchodových dverách. Moderné materiály, akými sú plast či hliník, dizajnovo za drevenými nijak nezaostávajú a ponúkajú maximum úžitkovej hodnoty.

Plastové vchodové dvere sú ekonomickým riešením bez kompromisov

Nemusíte pristupovať na žiadne kompromisy len preto, že ste sa rozhodli zvoliť si bezúdržbové plastové dvere za ekonomickú cenu. Plastové vchodové dvere sú tvarovo stále a nedeformujú sa. Výborne tepelne izolujú. A nemusíte sa báť ani toho, že musia byť výhradne biele. Dekory vedia verne imitovať drevo, hliník aj ďalšie povrchy. Vydržia pritom niekoľko desaťročí, a to v podstate s minimálnou potrebou údržby. Určite vás nečaká žiadne brúsenie ani natieranie okien.

Hliníkové vchodové dvere sú to najlepšie, čo môžete domu dať

Ak chcete od svojich vchodových dverí ešte viac, zvoľte hliník. V podstate je to jediný materiál na dvere a okná, ktorý dokáže ponúknuť tak dlhú životnosť, ako je životnosť samotnej stavby, či dokonca ešte dlhšiu. Už dávno neplatí, že je zlým izolantom. Kvalitné tesnenia robia hliníkové vchodové dvere vhodnými aj pre pasívne stavby. Hliník robí dvere maximálne odolnými a ponúka rôzne tvarové riešenia. Ide však o top kvalitu, takže je nutné počítať s o niečo väčšou cenou. Tá ale rozhodne stojí za to.

Keď potrebujete riešiť balkónové dvere

Moderným štandardom sú dnes balkónové dvere. Už dávno neriešime iba bežné dvere, ale často celé posuvné presklené steny, ktoré musia byť funkčné, bezporuchové, bezpečné a taktiež dobre izolovať. Dôležité je rozlišovať medzi terasovými a balkónovými dvermi. Balkónové sa v podstate vyrábajú z rovnakých profilov ako okná. Terasové používajú profily iné. Také, ktoré sú pevnejšie a umožňujú otváranie smerom do exteriéru. Vybrať si je možné klasické balkónové dvere, posuvné terasové dvere a zdvižno posuvné dvere. S výberom vám poradia vo firme CEDERA.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy