Bývanie

Interiérovému dizajnu teraz vládne eklektický štýl. Bude sa vám páčiť!

Minimalizmus, retro, vidiecky či severský štýl bývania… Trendy v oblasti interiérového dizajnu sa rok čo rok mení a nie je ľahké s nimi udržať krok. Ak však napriek tomu chcete, aby vás domov zodpovedal súčasnému módnemu diktátu, začnite sa zaujímať o eklektický štýl. Práve ten bol totiž v centre pozornosť na medzinárodných veľtrhoch na sklonku minulého roka. Dobrá správa je, že k tomuto smeru možno tiahnu už teraz, bez toho aby ste o tom mali tušenie.

Od všetkého trochu, ale vo vzájomnej harmónii

Akokoľvek na vás priezvisko „eklektický“ pôsobí zvláštne, v skutočnosti definície absolútne zrozumiteľná. Dizajnéri, návrhári a architekti prostredníctvom tohto štýlu dávajú ľuďom voľné ruky a možnosť individuálneho prejavu. V praxi ide o kombináciu všetkých známych štýlov do jedného.

V rámci eklektického štýle dáte priechod kreativite. Nič vás nebude obmedzovať a zväzovať – ​​v praxi vyzerá napríklad tak, že umiestnite vedľa modernej postele starožitné nočné stolíky alebo sošku Budhu na typickú vidiecky ladenú skrinku. Prípadne kontrast ala minimalistická sedacia súprava s orientálno ladeným prikrývkou.

Elektický štýl bývania zahŕňa prírodné dekorácie, umelé materiály, exotické motívy, starožitné prvky i avantgardné umelecké diela. Inými slovami všetko, na čo sa vám dobre pozerá a nemalo by podľa vás doma chýbať.

Eklektický neznamená gýčovitý ani preplácaný

Nenechajte sa však zmýliť predstavou, že do interiéru zakomponujete všetko, čo vám príde pod ruku a razom sa z neho stane eklektický. Na kombinovanie by ste mali naopak pristupovať s citom pre vzájomnú harmóniu – zďaleka nie všetky prvky k sebe ladia!

Veľkou výhodou eklektického štýlu bývania je finančná flexibilita. Či už máte veľký, alebo naopak menšie rozpočet, určite niečo vymyslíte.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy